GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 12:47   Güncelleme : 15-06-2021 12:47

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu eTwinning Projelerini Tanıttı

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Lisesi tarafından hazırlanan eTwinning projeleri okul müdürü Ahmet Yıldırım, okul öğretmenleri ve özel öğrencilerimiz tarafından il müdürü Feyzi Gürtürk’e tanıtıldı.

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu eTwinning Projelerini Tanıttı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ü ziyaret eden ziyaretçiler, hazırladıkları Engelsiz Hayatlar, Geçmişi Bir de Böyle Tat, Özelsin ve Sen Her şeye Değersin isimli projelerinin sunumunu yaptılar. Özel çocukların da katkıları ile hazırlanan projeler hakkında öğretmenlerinden bilgi alan Müdür Gürtürk proje sertifikalarını da kendi elleri ile öğrencilerimize teslim etti.

Özel çocukların hayatları oyunca karşılaşabilecekleri zorlukları aşabilmelerine yardımcı olabilmek, el becerilerini geliştirmek, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayabilmek amacıyla eğitim veren Özel Eğitim Okullarının önemine vurgu yapan Gürtürk;
"Çocuklarımızın bu okullarımızda kazandıkları her beceri ailelerinin yaşamlarını bir nebze daha kolaylaştırmakta, çocukları ile ilgili duydukları kaygının azalmasına vesile olmaktadır. Cennetin çocukları olarak adlandırdığımız bu güzel çocuklar Allah’ın bize emanetidir. Onların kişisel bakımlarını yapmaları, mutfak işlerinde beceri kazanmaları, kendilerini ifade edebilme yetenekleri hem bizim hem de aileleri için dünyanın en büyük hazinesidir. Özel Eğitim okullarımızda sevgiyle yaklaştığımız bu çocuklarımız için emek veren tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bizler eğitimci olarak bu çocuklarımızla ilgili yapılacak olan her çalışmanın içinde olacağız" dedi.