GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2021 16:55   Güncelleme : 06-12-2021 16:55

Aç kalan kurt sokağa indi, sokak köpekleri öldürdü

Elazığ'ın Ağın ilçesinde sokağa inen kurdu sokak köpekleri öldürdü. Boğularak öldürülen kurt gömülürken Belediye Başkanı Ali Uslu vatandaşları uyardı.

Aç kalan kurt sokağa indi, sokak köpekleri öldürdü

Olay dün akşam saat 20.00 sıralarında yaşandı. Dağlarda yiyecek bulamayan bir kurt, yemek bulmak için ilçe merkezine indi. Vatandaşlardan Eyüp Yıldız, evinin önüne gelen kurdu kovarken başka bir mahalleye geçen kurdu sokak köpekleri boğarak öldürdü. Kurt, prosedüre göre gömülürken Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, ilçe sakinlerini duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu,"Dün akşam saat 20.00 itibarıyla kurt burada ilçe merkezine iniyor ve sokak hayvanları deyip geçtiğimiz hayvanlar kurdu boğuyor. Tabii ilçede de nüfus olmayınca kurdun indiğini gördük. Eyüp Yıldız kardeşimizin evinin kapısının önüne kadar gelmiş. Buradan da hemşerilerimize bir ikazda bulunalım. Havaların soğuması ile ve hayvanların yiyecek bulmadığından dolayı ilçeye iniyorlar. Hem sürü sahibi olan hemşerilerimizi hem de insanlara da zarar vereceğinden dolayı duyarlı olunmasını istiyoruz"ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Eyüp Yıldız ise,"Kapının önüne geldi, köpekler sıkıştırdı. Orada epeyi boğuşma oldu, bir o yana bir bu yana atıyordu. Sonra ben taş attım dağıldı. Ondan sonra geldi buraya. Burada da sıkıştı. En son burada boğdular"dedi.