EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-05-2023 12:51

AÜB TANITIM VE TERCİH FUARI, FIRAT ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE ELAZIĞ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından 11 ilde düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın altıncısı Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi.

AÜB TANITIM VE TERCİH FUARI, FIRAT ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE ELAZIĞ’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fırat Üniversitesi Kültür Park’ta düzenlenen fuarın açılışına; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BİBER, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif BİLGİNOĞLU, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir BAHARÇİÇEK, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan GÜNDÜZ, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan AKPINAR ile akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

16 Üniversitenin tanıtım standı açtığı fuarın açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve diğer illerden Elazığ’a gelen katılımcı üniversitelerin temsilcilerine teşekkür etti. Rektör GÖKTAŞ ayrıca Fırat Üniversitesi’nin bölge için önemli bir üniversite olduğunun da altını çizerek üniversitenin başarılarını anlattı.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise diğer illerden Elazığ’a gelen misafirlere Elazığ’ın önemli değerlerini anlattı ve başarılar diledi.

 

Konuşmalarının ardından Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın davetliler tarafından açılış kurdelesi kesilerek, üniversiteler tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi.

Programda ayrıca Fırat Üniversitesi’nde bulunan Fakülteler de stant kurarak, tanıtımlarını yaptı.

AdminAdmin