GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 10:48   Güncelleme : 08-10-2021 10:48

Ayı saldırısına uğrayan adam o anları anlattı

Tunceli'de ayı saldırısı sonucu yaralanan ve askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan Mustafa Keser (59) yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Ayı saldırısına uğrayan adam o anları anlattı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Koyungöl köyünde yaşayan 3 çocuk babası Mustafa Keser, 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde küçükbaş hayvanlarını otlatırken ayı saldırısına uğradı. Ayı saldırısı sonucunda el, kol, baş, ve göğüs bölgelerinden yaralanan Keser, saldırıdan sağ kurtulmayı başardı. Olayın etkisiyle 5 kilometre boyunca yürüyen Keser, daha sonra eşinin kendisini aramasıyla yardım istedi. Haber verilmesi üzerine ambulansla Ovacık Devlet Hastanesine kaldırılan Keser, daha sonra askeri helikopter ile Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavisi süren ve vücudunun bir çok yerine dikiş atılan Keser, o anları anlattı.

 

 

Mustafa Keser, konuşmasında şunları söyledi,"Sabah hayvanları yaylaya götürdüğümde köyden 5 kilometre uzağa dağın eteğine götürüyoruz. O arada bir ormanlık alan var, orta halli bir yer. Hayvanlar oraya yayılınca ben oradan toparlamaya çalıştım. Meğer ki o esnada ayının yattığı yerin 2 metre yakınından geçmişim. Bir baktım ki ağacın altından sıçrayarak üzerime geldi. Ne kaçabilmem ne de geri dönüşüm oldu, direk üzerime saldırdı. Saldırınca çubuğumu onun ağzına koydum. Çubuğu eli ile etti, bitince direkt üstüme geldi. Yere yatırıp kaşımdan ve başımdan tırmalamaya başladı. Yalnız bana pençe vurmadı. Sonra ayağa kalktı, ben de kendimi toparlayıp ayağa kalktım. O bağırdı, ben de bağırdım. Bir daha üzerime gelince ben elimi ağzına ittim. Elimi itince elimi bayağı parçaladı. Sonradan ne olduysa cenabı Allah demek ki böyle geri çevirir gibi geri dönüp kendini toparlayıp yerine gidince ben de o esnada kendim ormandan dışarıya attım. İnşallah peşimden gelmez dedim. Aşağıya inerken o esnada benim hanım aradı. Arayınca dedim ki 'hemen milleti topla peşime gelsinler, burada beni ayı parçaladı'. Oradan köye gelişime 5-6 kilometrelik bir yol var. 5 kilometre boyunca dağdan aşağıya yürüyerek gelmişim. Beni sırtlayarak ambulansa yetiştirip Ovacık'a getirdiler. Allah devlete zeval vermesin Ovacık'ta da helikopter beni apar topar Elazığ'a yetiştirdi. Burada da doktorlarımızdan cenabı Allah razı olsun, iyi ki varlar. Beni selamete getirdiler, sağ olsunlar. Cenabı Allah daha var etsin doktorlarımızı da ordumuzu da, Allah keder vermesin. Güzel ilgileniyorlar şu anda da. Yavaş yavaş da toparlanıyorum"