GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 17:13   Güncelleme : 05-06-2021 17:13

Ayşe Yırık'tan Minik Taha'ya Ziyaret

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ın eşi Ayşe Yırık Hanımefendi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tedavisini üstlendiği Taha Sis'i evinde ziyaret etti.

Ayşe Yırık'tan Minik Taha'ya Ziyaret

Elazığ'da Merkeze bağlı Olgunlar Mahallesi’nde ikamete eden Azine ve Rıfat Sis çiftinin oğulları olan Taha,  bir yıl önce göz sinirlerinin üzerinde tümör olduğu ortaya çıkmış ve bir gözü görme yetisini kaybetmişti. 7 yaşındaki Taha Sis'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sahip çıkmış, İstanbul'da yapılan tedavide tümörde yüzde 35'lik küçülme görülmüştü. İyileşme umudu gün geçtikçe artan Sis'in balkonlu bir evde oturma hayali de Elazığ Valiliğince karşılanmıştı. Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ın eşi Ayşe Yırık Hanımefendi de, bugün Sis ailesini ziyaret etti. Taha ile yakından ilgilenen Ayşe Yırık, Taha ile birlikte evi gezerek salıncağa bindiler. Son olarak Ayşe Yırık, Tahaya çeşitli hediyeler verdi.

 

Taha Sis'in annesi Azine Sis, ziyaretinden dolayı Ayşe Yırık Hanımefendiye teşekkür ederek şunları söyledi,"Tahayı ayın 13'ünde kemotrerapiye götüreceğim, süreç devam ediyor. Ayşe hanım ziyaretimize geldi. Taha ile oynadılar. Bir aile gibi nasıl oturur konuşursak Ayşe Hanımla da öyle oturup konuştuk. Geldi kahvemizi içti, sohbet ettik. Taha'nın genel durumu hakkında bilgi aldı. Ziayretinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz"