GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2022 16:35

Başkan Akın Kovancılar'da

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu üyeleri Kovancılar ilçesinde toplantı düzenleyerek, 14 maddelik Saadet Partisi Elazığ Kalkınma Planını anlattılar.

Başkan Akın Kovancılar'da

Toplantı sonunda Kovancılar ilçesi sakinlerinin şikayetlerini dinleyerek ardından esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

 

İl Başkanı Abdullah Akın’ın konuşmalarından satır başları ise şöyle;

 

KOVANCILARA 1000 KİŞİLİK FABRİKA KURACAĞIZ !

 

Kovancılardaki gençlerimiz işsiz, çay ocaklarında oturuyor, esnafımız iş yapamıyor çünkü alım gücü bitmiş. Cepte para yok. Bunlar nasıl çözülecek Allah aşkına ! Yani hiç bir şey yapmadan, asfalt dökerek, kamu binası yenileyerek, köprü yaparak bu insanlarımızın işsizliğini çözüp alım gücünü arttırabilecek miyiz ? Hayır. Bu sorunları çözmek için plan gerekir proje gerekir. Biz inşallah Kovancıların bu sorununu çözmek için buraya 1000 kişilik bir fabrika kuracağız. Hemşehrilerimiz işsizlikten İŞKUR’un 6 aylığına aldığı bir kaç kişilik kontenjanı bekliyor. İnsanımızı bu duruma getirdiler.

 

KOVANCILAR-PALU OVASINDA 80 BİN DÖNÜM ARAZİ SULANAMIYOR!

 

Maalesef Kovancılar ilçemize bir çivi çakılmış değil. Elazığ’ın en kalabalık ilçesi olmasına rağmen sanayisi yok, tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş göç veriyor. Bakınız Kovancılar-Palu ovasında 80 bin dönüm araziye su verilemiyor. Bunu tek kelimeyle sorumsuzluktur. Elazığ bu ihmaller ve sorumsuzluk yüzünden tarımda, hayvancılıkta 6. Sıradan 41. Sıraya gerilemiştir. Ordan bir milletvekili çıkıyor, muhalefet bizim kusurumuzu bulamıyor diyor. Sizin kabahatleriniz ayyuka çıkmış neden bahsediyorsunuz siz. Biz inşallah geldiğimizde buraya güneş enerjili sulama sistemleri ile çiftçimizin üzerinden kamburları kaldıracağız"

AdminAdmin