GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2021 12:37   Güncelleme : 26-10-2021 12:37

Başkan Duran "İmamoğlu’nun kentimizde yoğun ilgi görmesini hazmedemeyenler, yalan sözlerle partimize yönelik algı oluşturmaya çalışarak siyasi rant peşindeler"

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ ziyareti hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

Başkan Duran

İl Başkanı yaptığı açıklamada Duran, Cumhuriyet Halk Partisinin ilimizdeki yükselişi bazı siyasi mecralarda kaygı yaratmış olacak ki partimizin yaratmış olduğu rüzgâr sonrasında üst üste açıklamalar gelmeye başladı. 


24 Ocak depreminin ardından devletimizin tüm imkânlarını seferber etmesine rağmen kentimizdeki okul sorunun çözüme kavuşması adına Milletvekilimiz Gürsel Erol’un çağrısıyla Büyükşehir Belediyelerimiz kentimizde bazı bölgelerde okul yapımını üstlenmişti. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ise depremde ağır hasar gören okulun tekrar yapılmasını üstlenmiş ve bu karar oy birliği ile belediye meclisinden geçmiştir. Kararın ardından ise geçtiğimiz hafta İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında protokol imzalanmıştı. Gerek CHP’li bir Büyükşehir Belediyesinin kentimizde okul yapması gerekse Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kentimizde yoğun ilgi görmesini hazmedemeyenler, yalan sözlerle partimize yönelik algı oluşturmaya çalışarak siyasi rant devşirmeye çalışanları maalesef acı bir şekilde görmekteyiz.  

Kentimizde yaşanan onlarca sorun karşısında sesi çıkmayan MHP İl Başkanı Sayın Semih Işıkver, siyasi nezaketten uzak bir şekilde partimize yapmış olduğu yakıştırmaları kendisine aynen iade ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu partimizi terörle aynı cümle içerisinde geçirmek kimsenin haddi değildir. Terör bir insanlık suçudur, bununla ilgili düşüncelerimiz ve parti politikamız çok açıktır.


"Bu şehrin İmamoğlu’nun yaptırdığı yaptıracağı bir okula ihtiyacı yok” çıkışı maalesef trajikomik bir açıklamadır" 


 MHP İl Başkanı Sayın Semih Işıkver’in, okul projemizle ilgili yapmış olduğu açıklamada,
“Allah kendisinden razı olsun’ dememizi kimse beklemesin, bu şehrin İmamoğlu’nun yaptırdığı yaptıracağı bir okula ihtiyacı yok” çıkışı maalesef trajikomiktir. Kaldı ki Elazığ’da siyaset yapan tüm il başkanları bilir ki devletimizin okul yapımları girişimlerine rağmen kentimizde okul sorunun halen devam etmektedir. Işıkver, ne yıkılan okul sayısından, ne de yapımı tamamlanamayan okulların öğrencilerinin başka bir okulda toplanmak zorunda kaldığından haberdardır. Baskil’de bir okul içerisinde 5 okulun eğitim görmesi de bunun en somut örneğidir. Sayın Işıkver  şehrimizde ticaret yapmaktadır, siyasi kimliği olan bir iş insanın kentimizde bir okul yapması da büyük önem arz etmektedir.   Şehrimizde öğrencilerimizin fiziki koşulları iyi olan okullarda eğitim görmesi ve okul sıkıntımızın çözülebilmesi adına MHP Elazığ İl Başkanı Sayın Semih Işıkver’in de taşın altına elini koyması ve okul sorunu yaşanan bir bölgede okul yapımını üstlenmesi konusunda CHP olarak kendisine çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrımıza olumlu karşılık vermesi durumunda kendisine teşekkür edeceğimizi de ifade etmek istiyoruz" diye konuştu.