GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2022 09:17   Güncelleme : 07-03-2022 09:17

Başkan Şen'den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

TÜMSAĞDER Başkanı İlhan Şen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Şen'den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

Başkan İlhan Şen mesajında şu ifadelere yer verdi:

"8 Mart 1857 yılında, Newyork’daki kırk bin dokuma işçisi kadının insanca çalışma koşulları ismiyle başlattığı ve 129 kişinin yaşamını yitirdiği olayın ardından kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle başta şehit ve gazi annelerimizin olmak üzere, sağlık camiasında çalışan kadın meslektaşlarımızın ve tüm Dünya kadınlarının Dünya kadınlar gününü kutluyorum.

Yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğumuz, her konuda desteklerini esirgemeyen emeğin kendisi olan, karşılıksız sevgi ve şefkatle etrafına umut ışığı olan, cennet annelerin ayaklarının altındadır Hadisi Şerifine mazhar olan, hayatın her alanında varlığını hissettiğimiz, kiminin doktor, kiminin hemşire, kiminin hasta bakıcı, kiminin ev hanımı sıfatıyla toplumun mihenk taşı olmazsa olmazı olan kadınlarımızın özellikle toplumumuzdaki yeri bambaşkadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük başarılar kıymetli annelerin yetiştirdiği seçkin evlatlar sayesinde olmuştur sözü günümüze ışık tutmaktadır. Kadınların yaşamın her alanında olduğu, varlıklarının her alanda hissedildiği bir dünya düzeni elbette ki olmazsa olmazımızdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle tekrardan tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum"