GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 14:51

BAŞKENTTE ELAZIĞ YÖRESEL ÜRÜNLERİ FUARI

Ankara Elazığ Dernekler Federasyonu (ANELFED) tarafından organize edilen ve Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ile Elazığ Bakallar ve Bayiler Odası tarafından desteklenen Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı Ankara’da yoğun bir katılımla başladı.

BAŞKENTTE ELAZIĞ YÖRESEL ÜRÜNLERİ FUARI
"

Elazığ’ın yöresel ürünlerinin tanıtım ve satışının yapılacağı “Elazığ Yöresel Ürünler” Fuarı Başkent Ankara’da yoğun katılımla açıldı. 7/10 Ekim tarihleri arasında açık kalacak olan Fuarın açılış programına Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, ANELFED Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay, ESOB Başsanı Cemil Erdem, Elazığ ve ülkenin bir çok ilinden STK başkanları, siyasetçiler, bürokratlar, yerel yönetim başkan ve temsilcileri, sanatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Arslan: Elazığ’ın tüm güzelliklerini ve değerlerini her platformda tanıtmalıyız

 

Ankara Emek Mahallesi Kapalı Semt Pazarında düzenlenen Elazığ Yöresel Ürünler Fuarının açılışında bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “İlimizin çok sayıda kültürel ve yöresel değerleri bulunuyor. Biz bugün burada ilimizin sorunlarını konuşmaya değil var olan bu güzellikleri Başkentimizde tanıtmaya ve daha geniş pazarlara ulaştırmak için geldik. Bugün öğleden önce üzerinde uzun bir süreden beri çalıştığımız dört bin yıllık ata tohumu olan Menceki Buğdayımızın Coğrafi Tescil Belgesini Türk Patent ve Marka Kurumundan aldık. Elazığ adına çok önemli bir değer oldu. Bunun gibi 15 ayrı ürünümüz daha var. Bu sayıyı artırmak için yoğun gayret içindeyiz. Elazığ kadim bir kültürün devamı olan bir bölge. Buradaki tüm değerlerin bu gibi önemli platformlarda yer alması bizim için çok değerli. Ben başta ANELFED Başkanımız olmak üzere tüm yönetim kuruluna, Belediyemize, Odalarımıza ve burada birbirinden güzel ve değerli ürünlerimizi sergileyen tüm iş dünyası temsilcilerine kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu organizasyonun içinde yer almaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayız. İlimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fuarın açılış konuşmalarının ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, fuardaki tüm katılımcı stantları birbir ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

AdminAdmin