GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 14:46   Güncelleme : 25-11-2021 14:46

BİRLİK VAKFI'NDAN KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE STANTI

Elazığ'da Birlik Vakfı tarafından kadına şiddetle mücadele için etkinlik yaptı. Etkinlikte farkındalık oluşturmak amacıyla kadınların vücutlarına makyaj yapıldı.

BİRLİK VAKFI'NDAN KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE STANTI

Ülkemizde ve dünyada her gün onlarca kadın sözlü, fiziksel, ruhsal veya cinsel şiddete maruz kalıyor. Bu kapsamda Elazığ'da farkındalık oluşturmak amacıyla stant kuruldu. Birlik Vakfı tarafından açılan standa kadınlara broşür dağıtıldı.

Etkinlikte farkındalık oluşturmak amacıyla kadınların yüzlerine, kollarına ve bacaklarına makyaj yapıldı.

Birlik Vakfı Hanım Komisyonu Başkanı Derya Gülşen, yaptığı açıklamada şunları söyledi,"Bugün bir farkındalık yaratıp kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak istedik. 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü. Söyleyecek o kadar çok şey var ki ama en başta neden böyle bir günümüz var demek istiyorum, çok acı böyle bir günün olması. Unutulmuş olan peygamber efendimizin sözü kadınlar size Allah'ın emanetidir hadisini unutuyoruz. En başta insanların bunu hatırlayıp buna göre davranması gerekiyor. Geldiğimiz noktada dinimizde, vatanımızda kadınlar her zaman baş tacıydı. Bugün ise böyle bir problemle karşı karşıyayız. Hep beraber ortada atılan tokat varsa, şiddet varsa, baskı varsa bunu hep beraber dur dememiz gerekiyor. Erkek insanoğlu, kadın insandır"