GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2022 20:59   Güncelleme : 07-03-2022 20:59

Birlik Vakfından kadınlara hediye

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Fethi Sekin Şehir Hastanesi kadın doğum bölümünde çalışan hemşirelere ve hastalara çiçek hediye edildi.

Birlik Vakfından kadınlara hediye

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

"Bugün 8 Mart Dünya kadınlar günü. Tüm kadınlarımızın bu özel gününü kutluyoruz. Tabi bizler, Müslüman kadınlar olarak bu konuda daha şanslıyız.
1908 yılındaki grevden önce de 1977 yılındaki Birleşmiş milletlerin ilanından önce de kıymetimiz biliniyordu. Onlarca, yüzlerce yıl öncesine Veda Hutbesine dayanıyor bu kıymet. Gerçi bugün içinde bulunduğumuz durum, her eve her camiye her resmi kuruma Veda Hutbesini astıracak cinsten. Bazılarımız halen doğar doğmaz gömülüyor,bazılarımız doğurduklarımız tarafından,bazılarımızda başka kadınların doğurdukları tarafından gömülüyor.

 

Bizler hayatın tüm koşturmacası içinde sevdiklerimizle birlikte yol yürüyecek, zorluklarla baş edebilecek güce sahibiz. Bizler tüm dünyayı sırtlayacak güce sahibiz. Yeterki kendi tabutlarımızı bizlere sırtlatmayın. Hep birlikte her zorluğa meydan okuyalım. Her güzel güne birlikte uyanalım. Bunları hatırladıktan sonra sözlerimi vefakar,cefakar ve ileri görüşlü tüm kadınları tekrar tebrik ederek bitirmek istiyoruz. Dünyayı kadınlar güzelleştirecek.