SPOR
Giriş Tarihi : 17-04-2022 21:15

Bocce Türkiye Şampiyonasından Elazığ’a Şampiyonluklar Geldi 

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) 2022 faaliyet programında bulunan Türkiye Bocce Petank Şampiyonası, Türkiye'nin dört bir yanından giden bin 500’e yakın sporcunun katılımıyla Antalya Kemer’de gerçekleştirildi.

Bocce Türkiye Şampiyonasından Elazığ’a Şampiyonluklar Geldi 

Minikler, Yıldızlar, Gençler, Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen şampiyonada sporcular madalyaya ulaşmak için büyük mücadele verdi. Elazığ'ı temsilen katılan sporcular 6 dereceyle döndü. TBBDF İl Temsilciliği koordinesinde müsabakalarda yer alan sporculardan; 

Tekler'de

Küçükler  
Yusuf Demirtaş Türkiye 2.si 

Yıldızlar
Pelin Filiz Türkiye 1. si

Gençler
Muhammed Yıldız Türkiye 1. si
3’lü Takım Gençlerde

Küçükler de Türkiye 5.liği 

Gençler de Türkiye 2.liği 

Kadınlar da Son Sekiz

Gençler Altın Nokta
Ahmet Karakaş Türkiye 3.sü 

Büyük Erkekler de
Hacı Veli Kırıcı Türkiye 2.si Oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada,"Bu sevinci bizlere yaşatan ve paylaşan sporcularımızı tebrik ediyorum. Federasyon faaliyet programında yer alan müsabakalarda ilimizi temsilen katılan 14 sporcumuzdan Türkiye Şampiyonlukları elde ettiler. Tabi bildiğiniz üzere Yakup Kılıç Spor Salonu üstünde yer alan bölgeyi Bocce branşımız için antrenman sahası haline getirdik ve Gençlik ve Spor Kulübümüz ile Gençlik Merkezi Spor Kulübümüz antrenmanlarını burada yapıyorlar. Sonuçlarını da alınan başarılarla görüyoruz elbette. Türkiye Şampiyonasında derece alan sporcularımız Ankara, İstanbul veya Mersin’e davet edilip ve orada tekrar bir müsabaka yapılarak Milli Takıma seçilecekler. Biz elimizden gelen desteğin fazlasını veriyoruz ve sporcularımızın elverişli bir ortamda antrenman yapmaları için sahamızı hazırladık. Bu dereceleri İlimize kazandıran sporcularımızı, antrenörlerimizi ve İl temsilcimiz Resul Ağırtaş’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.