GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 19:44   Güncelleme : 21-12-2021 19:44

CHP'den ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere eğitim desteği

CHP'nin ‘Bir ışıkta sen tut' projesi kapsamında CHP Elazığ il Kadın Kolları Başkanlığı, Liseye Giriş Sınavı'na (LGS) hazırlanan ancak ekonomik durumu iyi olmadığı için dershaneye gidemeyen öğrencilere eğitim desteği vermeye başladı. Projeyle gönüllü öğretmenler, öğrencilere haftada 4 gün ders vererek, sınavlara hazırlayacak.

CHP'den ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere eğitim desteği

CHP Parti Okulu'nun düzenlediği ‘Bir ışıkta sen tut' projesi kapsamında CHP Elazığ İl Kadın Kolları,  8’inci sınıfta olup LGS’ye hazırlanan ancak maddi durumu iyi olmadığından dershaneye gidemeyen öğrencilere eğitim desteği vermeye başladı. Gönüllü öğretmenler eşliğinde hafta da 4 gün öğrencilere Türkçe, Matematik, İngilizce, İnkılap Tarihi ve Fen dersleri verilecek.

 

“LGS'YE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK VERİYORUZ”

CHP’nin eğitime ve gençlere verdiği önemi hayata geçirilen projelerle ortaya koyduğunu belirten CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı ve İl Eğitim Koordinatörü Ayten Çekil,  “CHP Parti okulunun düzenlemiş olduğu  ‘Geleceğe bir ışıkta sen tut’ projesi kapsamında liseye hazırlanan ve ekonomik durumu iyi olmadığı için dershaneye gidemeyen çocuklarımız için alternatif eğitim imkanı yarattık.  Sınavlara hazırlanan ancak derslerinde geri kalan öğrencilerimize derslerindeki eksiklikleri tamamlamaya yardımcı olmak adına gönüllü öğretmenlerimizle beraber 8. Sınıf öğrencilerimize haftada 4 gün boyunca Türkçe, Matematik, İngilizce, İnkılap Tarih ve Fen dersleri verilerek LGS’ye hazırlanmaları için yardımcı olacağız. Rehberlik hocamız öğrencilerimizin sınav stresine düşürmek ve ders çalışma ve soru çözmek tekniklerine ilişkin öğrencilerimize sınav süresince bilgi vermeye devam edecek.  Sınıflarda dersleri daha iyi anlamaları ve corona virüsüne karşı önlem amaçlı öğrencilerimizi 10 kişiyle sınırlandırdık. Her gün 10 öğrencimize programlar eşliğinde dersler verilerek sınavlarda daha iyi puanlar alması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

 

“YENİ PROJELERİMİZLE HALKIMIZIN GÖNÜLLERİNE DOKUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

CHP Parti Okulu'nun 81 ilde proje çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Çekil, “Elazığ’da parti okulumuzun projelerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Elazığ’da son bir ayda üç proje hayata geçirdik, birinci projemiz köylerde yalnız yaşayan yaşlılarımızı doktorlarımızla birlikte ziyaret ederek hem büyüklerimizin hal hatırlarını sorduk hem de sağlık muayenelerini yaptırdık.  İkinci projemiz ise vize hastasında olan öğrencilerimiz için ev yemekleri yapıp evlerine götürerek hem ev yemeği özlemlerini giderdik hem de gençlerle tanışarak sorunlarını dinledik. Üçüncü projemiz ise Harput’ta yeşillendirme projesi kapsamında 500 adet ağaç dikimi yaparak doğamıza yeni ağaçlar kazandırdık. CHP Elazığ il Kadın Kolları olarak yeni projelerimizle halkımızın gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.