GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 17:44   Güncelleme : 27-05-2021 17:44

Çocuk Hakları Komitesi üyeleri Şehit Fethi Sekin'in kabrini ve müzeyi gezdiler 

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklar, Baskil ilçesinde bulunan Şehit Polis Fethi Sekin'in kabrini ve eşyalarının sergilendiği müzeyi gezdi.

Çocuk Hakları Komitesi üyeleri Şehit Fethi Sekin'in kabrini ve müzeyi gezdiler 

Etkinlikte Sosyal Ekonomik Destek kapsamında desteklenen çocuklar, ’Gençlik Ecdadını izinde” sloganıyla çocuklara milli ve manevi değerleri aşılamak için 5 Ocak  2017 tarihinde İzmir adliyesine yönelik gerçekleştiren hain saldırıda göğsünü siper eden şehit polis memuru Fethi Sekin'in Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyünde bulunan kabrini ziyaret edip dualar okuyan  Çocuklar daha sonra Sekin'in üniforması ve kişisel eşyalar sergilendiği kent müzesini gezip kaymakam Mahmut Sami Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiler

 

Baskil Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz,” Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklarımızın maddi, manevi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için uyguladıkları proje kapsamında çocuklarımız bugün ilçemize gelerek Baskil’imizde ağırladık. Çocuklarımız şehidimiz Fethi Sekin'in kabrini ziyaret edip dualar ettiler. Ardından kaymakamlığımız tarafından yapılan Fethi Sekin Müzesini gezip şehidimizin aziz hatıralarını görme ve duyguları tekrardan yaşama şansı buldular. Çocuklarımız  o manevi duyguları alarak buradan ayrılmaktadırlar. Tüm hemşerilerimizin Baskil'imize gelip Şehidimizin kabrini ve azizi hatıralarının yaşatıldığı müzeye davet ediyorum. Bu projede emeği geçen başta il Müdürü Suat Kenç, çalışma arkadaşlarına ve bu ziyaret kapsamında ilçemizde ağırladığımız geleceğimizin teminatı çocuklarımıza teşekkür ederim" dedi.

 

 Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç,” Bu gün hem mutlu hem de hüzünlü bir günü yaşıyoruz. İlimiz Baskil ilçesine yıllarca hizmet veren eski tren istasyonu yapılan çalışmalar neticesinde 5 Ocak  2017 tarihinde İzmir adliyesine yönelik gerçekleştiren hain saldırıda göğsünü siper eden şehit polis memuru Fethi Sekin'in aziz hatıralarının yaşatıldığını görmek bizi gururlandırdı. Bayraklar inmesin, ezanlar dinmesin diye canından, cananından vazgeçen şehitlerimizin isminin yaşatılması bizim için en büyük gurur kaynağıdır. Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklarımızla birlikte aziz şehidimizin kabrini ve müzesini gezdik. Müdürlük olarak amacımız çocuklarımıza milli şuur duygusunu aşılamak ve ecdatlarının izini göstermektir. Bu vesileyle tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor tüm gazilerimize şifa dilerim"diye konuştu.

 

Çocuk Hakları Komitesi üyesi Ardacan Ekşi “ Bu gün kahraman şehitlerin çocukları ve torunları olarak  kahraman şehidimiz Fethi Sekin'in kabrini ve aziz hatıralarının yaşatıldığı müzeyi gezdik. Ailesinin yaşadığı gururu ve acıyı yüreğimizde yaşadık" ifadelerini kullandı.

Çocuk Hakları Komitesi Elazığ il temsilcisi İrem Doğan ise “Kahraman şehidimiz kabrinde dua okuyup azizi hatıralarının yaşatıldığı müzeyi gezme fırsatımız oldu. Bu ziyaretten dolayı çok mutlu ve gururluyuz."dedi.