GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 16:05   Güncelleme : 17-06-2021 16:05

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜTÜPHANELER DAİRE BAŞKANI TUĞLU, SÖYLEŞİ PROGRAMINA KATILDI

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi Atatürk Kütür Merkezi’nde düzenlenen “Pandemi Sürecinde Kütüphaneler ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi” isimli söyleşi programında akademik ve idari personel ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜTÜPHANELER DAİRE BAŞKANI TUĞLU, SÖYLEŞİ PROGRAMINA KATILDI

Düzenlenen söyleşi programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, fakülte dekanları, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, kütüphanelerin önemine değinerek gerçekleştirilen programa katılan Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu’ya teşekkür etti.

Düzenlenen söyleşi programına katılan Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin 20 Şubat 2020 tarihinde Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını belirterek, kütüphanenin sadece bir kütüphane olmadığını, yaşayan bir kütüphane olarak hizmet verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin ülkemizin en büyük kütüphanesi olduğunu hatırlatan Tuğlu, 125 Bin metrekare alanda 5.500 kişilik oturma kapasitesi, 2 Milyon basılı kitap, 13.500 adet basılı dergiye ait 2 Milyon sayı, 65 adet veri tabanı ile 200 Milyonun üzerinde elektronik kaynak bulunduran bir yapı olduğunu belirtti.