GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 13:20   Güncelleme : 07-01-2022 13:20

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkan Adayı Leyla Yıldırım: Esnafımıza olan ilgiyi arttıracağız

8 Ocak'ta yapılacak Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası seçimleri öncesi Başkan Adayı olan Leyla Yıldırım adaylığı ve gündem ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkan Adayı Leyla Yıldırım: Esnafımıza olan ilgiyi arttıracağız

Yaşanan yoğun gündem nedeniyle esnafın sorunlarının 2019'dan beri ertelendiğini hatırlatan Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkan Adayı Leyla Yıldırım, ''İlimiz zor bir dönem geçirdi ve hala geçirmeye devam ediyor, gerek yaşadığımız deprem, pandeminin yansıması olan ekonomik kriz ister istemez esnaflarımızı zora soktu. Böylesine yoğun bir gündemde ise esnafımızın sorunları çoğu zaman unutuldu. Göreve gelir gelmez hemen 9 Ocak'ta tüm bu sorunları çözmek için yönetimimle beraber hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız'' dedi.

 

"ESNAFIMIZA OLAN İLGİYİ ARTTIRACAĞIZ"

Esnafın en önemli sorunlarına değinen ve öncelikli çözülmesi gereken konuların olduğunu hatırlatan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: "Vatandaş herhangi bir markete gittiğinde beş kuruş eksik kalsa aldığı ürünü dışarı çıkarması mümkün değil ancak bu bir bakkal, manav, şarküteri gibi esnafımız olsa müşteriye kalsın ya da sonra ödersiniz diyebiliyor ki bu bizim ahilik kültürümüzden geliyor, esnafımıza olan ilgi ve rağbeti artıracağız'' dedi.

 

Esnafa çağrıda bulunan Başkan Adayı Yıldırım, ''8 Ocak 2022 Cumartesi günü Bektaşlar Düğün Salonunda yapılacak olan Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanlığı Genel Kuruluna değerli meslektaşlarımı davet ediyorum dedi ve Genel kurulumuzun ilimize esnaf camiasına hayırlı olmasını temenni ederim'' diyerek sözlerini noktaladı.