SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-10-2022 10:13   Güncelleme : 25-10-2022 10:17

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde “Epilepsi Pili Ameliyatı” Başarı İle Uygulanıyor

Elazığ’a ve bölge illerine kaliteli sağlık hizmetleri sunan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde “Epilepsi Pili Ameliyatı” Başarı İle Uygulanıyor

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde, Epilepsi pili operasyonları güvenle uygulanmaya başlandı. Bu hizmet için farklı illere gitmek zorunda kalan hastaların mağduriyetleri giderildi.

Hastanede ameliyatı başarı ile gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Selman KÖK, “Bize Bingöl ilinden müracaat eden ve on bir yaşında olan hastamızın bir yaşından beri epilepsi tanısı mevcut. Beş adet ilaç kullanmasına rağmen günde 4-5 defa nöbetleri olan hastamız, dirençli epilepsi tanısıyla tarafımıza yönlendirildi. Hastamıza Vagal Sinir Stimulasyonu (VNS) (Epilepsi Pili Takılması) cerrahisi uygulandı. Kısa sürede normal yaşamına dönen hastamızın taburcusu planlanmaktadır” dedi.

Epilepsi pili ameliyatlarının en güvenli ameliyatlardan biri olduğunu ifade eden Opr. Dr. KÖK, “Yüksek teknolojik ameliyathanelere sahip olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde “Epilepsi Pili Takılması” ameliyatının güvenle yapılabildiğini sözlerine ekledi.

AdminAdmin