GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2023 12:45

ELAZIĞ GENÇLİK MERKEZİ TEKNOFESTTE, FİNAL SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknoloji Yarışmaları ülkemizde düzenlendiği tarihten itibaren havacılıktan robotiğe, Teknolojiden Yapay Zekaya, Roketten. Drone kadar bir çok kategoride hem ülkemizin sahip olduğu potansiyel hem de uluslararası çalışmaları bir araya getirerek bir çok projeyi uhdesinde barındıran TEKNOFEST 2023, İstanbul Atatürk Havalimanın da gerçekleştirilen final yarışmalarında, Elazığ Gençlik Merkezi Eğitim Teknolojileri kategorisinde final sunumunu gerçekleştirdi.

ELAZIĞ GENÇLİK MERKEZİ TEKNOFESTTE, FİNAL SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

123,001 BAŞVURU ARASINDAN İLK 30’da ELAZIĞ GENÇLİK MERKEZİ

123.001 proje başvurusunun yapıldığı yarışmalarda, ortaokul kademesinde AkılUS-Dil takımı finale yükseldi. İlkokul/Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeylerinde 99 projenin finale kaldığı eğitim teknolojilerinde Elazığ Gençlik Merkezi, ortaokulda 30 final takımı arasında yer aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Türkiye’nin en büyük Havacılık, Teknoloji ve  Uzay festivali olan Teknofestte bir kez daha Elazığ Gençlik Merkezini görmek bizim için gurur verici. 

Gençlik merkezimiz içerisinde yer alan robotik kodlama kurslarımız ve Deneyap Atölyemiz ile gençlerimizin bilişsel yönüne sağladığımız katkıların meyvelerini böylesine kıymetli bir organizasyon olan teknofestte yer alıyor olması ve finalist olarak yer alması bizleri heyecanlandırıyor. Şehrimizin neler yapabildiğini görmek, gençlerimizin bu konu da ne kadar yetkin olduğunu görmek ve temennimiz de alacağı derece ile tüm Türkiye’nin ve Ulusal’ın takip ettiği bir organizasyon da Elazığ adını duymak bizler için büyük bir gurur kaynağı olacaktır. 

123 bin projede en fazla başvurunun yapıldığı ,ortaokul kademesinde, Doğu Anadolu Bölgesinden finale çıkmayı başaran tek takım, Gençlik Merkezimiz takımı olan AkılUS-Dil takımı oldu. Projelerini jüriye sunan AkılUS-Dil takımımızı, Danışman hocamız Elazığ Deneyap Atölyesi eğitmeni Mehmet Emin Hangün’ü, takım kaptanımız Yiğit Doğan’ı ve koordinatörümüz Ziya Ahlatoğlu’nu yürekten kutluyorum.


Sadece Elazığ'ı değil Doğu Anadolu Bölgesini de temsil eden takımımıza başarılar diliyor, bu başarıyı dereceyle taçlandırmasını temenni ediyorum, ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin