GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 16:19   Güncelleme : 03-01-2022 16:19

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ, KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Elazığ İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri kar yağışı nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarını devam ettiriyor.

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ, KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Karla mücadele çalışmalarını bazı köy yollarının kapalı olduğu Baskil, Kovancılar, Palu ve Sivrice’de yoğunlaştıran Elazığ İl Özel İdaresi kapalı olan köy yollarının önemli bir bölümünü ulaşıma açarken diğerlerini de en kısa sürede ulaşıma açmak üzere yoğun bir şekilde çalışıyor.

 

Baskil ilçesinde kapalı olan 8 köy yolundan Şahindere, İçlikaval ve Akdemir Köylerinin yolunu açan Elazığ İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri Sarıtaş, Hacımustafa, Tavşanuşağı ve Demirlibahçe köylerinde ise yol açma çalışmalarını devam ettiriyor.

 

Elazığ İl Özel İdaresi’nde yapılan açıklamada, mevsim koşulları dolayısıyla Karla Mücadele Ekipleri’nin 24 saat hazır olduğunu ve kapanan köy yollarının açılmasına yönelik planlama çerçevesinde hemen çalışmaların başlatıldığı vurgulanarak; ”Kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yollarını en kısa sürede ulaşıma açarak vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamaması için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmaktadır.  Şehrimizde etkili olan kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yollarımızın önemli bir bölümü ulaşıma açıldı. Diğer köy yollarımızın da ulaşıma açılması için karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarını devam ettirmektedirler” denildi.