GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 10:19   Güncelleme : 02-11-2021 10:19

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİNDEN KÖY MUHTARLARINA SEMİNER

Elazığ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü Tarafından bilgilendirme çalışmaları kapsamında muhtarlara yönelik imar kanunu ve kaçak yapılaşmanın doğuracağı sorunlara ilişkin bilgilendirme semineri düzenledi.

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİNDEN KÖY MUHTARLARINA SEMİNER

Gerçekleştirilen seminerde İmar kanunda yer alan düzenlemeler ve kaçak yapılaşma ile ilgili süreçler, sorunlar ve çözüm önerileri muhtarların hem imar kanunu hem de kaçak yapı ile mücadele çerçevesinde yapması gerekenlere ilişkin bilgiler verildi.

Bilgilendirme seminerleri ilk olarak Ağın ve Keban ilçelerinde gerçekleştirilerek, kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlara bilgiler verildi, soruları yanıtlandı.

İl Özel İdaresi ayrıca, Coğrafi Bilgi Sistemleri Birimi tarafından hazırlanan köy yerleşik alan haritaları da muhtarlara teslim etti.

Elazığ İl Özel İdaresi bilgilendirme seminerlerine diğer ilçelerde devam ederek tüm muhtarları köy yapılaşmasında uyulması gereken genel kurallar ile kaçak yapılaşmayla mücadelede yapılması gerekenler ve uygulanacak cezai işlemler hakkında bilgilendirilecek.