GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2021 10:07

Elazığ TSO'dan Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimleri ve Danışmanlık Programı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ilimizde dış ticaret hacminin artırılması hedefine yönelik yürüttüğü programlara bir yenisini ekleyerek, Fırat Kalkınma Ajansımızla (FKA) birlikte “Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimi & Danışmanlık Programını” hayata geçirecek. Finansmanı FKA desteği ile sağlanacak proje kapsamında sınırlı sayıda işletmeye özel danışmanlık hizmeti sağlanacak.

Elazığ TSO'dan Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimleri ve Danışmanlık Programı
"

Elazığ Tanıtım Programı 29 Eylül’de…

Fırat Kalkınma Ajansı destekleriyle, Türk Patent Enstitüsü işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Program ile hiç ihracat yapmamış firmaların dış ticaret süreçlerine adaptasyonu sağlanacak ve hâlihazırda ihracat yapan firmalarımızın ise bu konudaki yetenekleri geliştirilecek. Belirlenecek 18 firmanın mevcut durum ve ihtiyaç analizi çalışmaları, ihracata uygun ürünler ve ihracat stratejilerinin belirlenmesi, hedef pazarların tespiti ve pazar analizi, görünürlük ve tanıtım faaliyetleri, hedef pazarlardaki potansiyel müşterilerle irtibatın kurulması ve potansiyel alıcılarla yürütülecek süreçlerde mentorluk, uzman danışmanlarca sağlanacak. Bu kapsamda Elazığ tanıtım programı 29-30 Eylül 2021 Saat: 09:00 - 17:00 saatlerinde Elazığ TSO Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

 

Eğitim Konuları:

§ Dış Ticaretin Tanımı,

§ Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri,

§ Dış Ticarette Kullanılan Belgeler ve Mevzuat Uygulamaları,

§ İhracatta Uygulamalı Hedef Pazar Belirleme Çalışması (Trademap Kullanımı), İstihbarat Siteleri,

§ Serbest Ticaret Anlaşmaları, Dâhilde İşleme Rejimi (DIR),

§ İhracatta Dijital Olarak Hazırlık ve Sosyal Medya Uygulamalarının Kullanımı,

§ E -İhracat Uygulamaları ile B2B Sitelerinin Kullanımı,

§ İkili İş Görüşmeleri ve Uluslararası Fuarlara Hazırlık Sürecinin Yönetimi,

§ İhracatta Devlet Desteklerinin Kullanımı (Ticaret Bakanlığı Destekleri için Uygulamalı Başvuru Süreçleri),

 

DIŞ TİCARETTE UZMANLAŞMA DANIŞMANLIĞI:

Aşağıda linki verilen form üzerinden başvuru yapan firmalar arasından seçilecek 18 firmaya Ekim, Kasım ve Aralık aylarında DIŞ TİCARETTE UZMANLAŞMA DANIŞMANLIĞI hizmeti sağlanacak. Firma başına ayda 3 saat yerinde ve yüz yüze, 3 saat online ortamda danışmanlık sağlanması planlanmakta.

 

Başvuru İçin: https://bit.ly/3C1vGeC veya Elazığ TSO Halkla İlişkiler Protokol Müdürlüğü ile iletişim sağlanabilir (218 35 00 Dahili 1146 Etem Yalın/Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürü)

AdminAdmin