GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2022 13:48

ELAZIĞ'DA 12 BİN ÖĞRENCİ ÜCRETSİZ YEMEK İMKÂNINDAN FAYDALANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek adına hayata geçirdiği sosyal politikalarla Elazığ'da ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören 11 bin 210 öğrenci taşımalı eğitimden faydalanırken, taşımalı eğitim ve pansiyonlardan faydalanan 12 bin 141 öğrenciye ücretsiz yemek desteği de sunuluyor.

ELAZIĞ'DA 12 BİN ÖĞRENCİ ÜCRETSİZ YEMEK İMKÂNINDAN FAYDALANIYOR

Eğitimde Fırsat Eşitliği Güçlendiriliyor


Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda projeyi kararlı bir şekilde uygulamaya devam ediyor. Elazığ'da, Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden, taşımalı eğitimdeki, pansiyonlardaki, okul öncesindeki ve özel eğitimdeki öğrenciler faydalanıyor. İl genelinde ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim olmak üzere 11.210 öğrenci taşımalı eğitimden istifade ederken aynı zamanda 12 bin 141 öğrenci de ücretsiz yemek imkânından yararlanıyor. 


Ders Kitapları ve Kaynak Kitaplar Ücretsiz Veriliyor


Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ders kitaplarının öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılması uygulaması devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ’da 2022-2023 eğitim öğretim yılında 1 milyon 68 bin 593 ders kitabı öğrencilere ücretsiz olarak verildi. Ayrıca bu sene ilk defa ilkokul 2. sınıflardan lise 12. sınıflara kadar yardımcı kaynaklar da ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırıldı. Elazığ’da il genelinde 717 bin 532 yardımcı kaynak kitap öğrencilere dağıtıldı.

AdminAdmin