GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 19:20

Elazığ’da 164 Hak Sahibi İçin Kura Çekildi

Elazığ’da deprem nedeniyle çeşitli mahalle, belde ve köylerden hak sahibi olan 164 hak sahibi için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Elazığ’da 164 Hak Sahibi İçin Kura Çekildi

Elazığ’da meydana gelen deprem afetleri nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına geldi.

 

Elazığ’da Akçakiraz, Yurtbaşı, Yazıkonak beldeleri, Kovancılar ilçesi, Maden merkeze bağlı Hezin köyü, ve Şeyhhacı Köyü’nde hak sahibi olan 164 kişi için kura çekimi yapıldı.

 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “Kurası çekilen konutların yüzde 90’un üzerinde anahtarlarını teslim etmiş bulunuyoruz. Elazığ il merkezinde kura çekme oranımız daha ükysek. Yüzde 97’deyiz. En son kalan 483 vatandaşımız için de çalışmaya devam ediyoruz. Onlar için de bir açıklama yapacağız. Deprem sonrası il merkezinde hak sahibi vatandaşlarımızın yüzde 97’si, kent genelinde ise yüzde 80 vatandaşlarımız evlerine kavuşmuş. Elazığ’da 19 bin 183 konutun şu an itibariyle kurası çekilmiş” dedi.