GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 14:32   Güncelleme : 21-05-2021 14:32

Elazığ'da Baro Avukat Hizmet Binası'nın temeli atılacak

Elazığ Barosu Başkanı Avukat Mustafa Yentür, meslektaşlarının avukat hizmet binası ihtiyacının giderilmesi için yapılan görüşmeler sonucunda binanın ihalesinin onaylanarak temelinin atılacağını açıkladı.

Elazığ'da Baro Avukat Hizmet Binası'nın temeli atılacak

Başkan Yentür'ün yaptığı açıklama ise şöyle:

"Elazığ Barosu Başkanlığı bünyesinde uzun yıllardır meslektaşlarımızın bir avukat hizmet binasına ihtiyacı olduğu tüm meslektaşlarımızca bilinmekteydi. Bu ihtiyaç hemen hemen her dönem meslektaşlarımız tarafından dile getirilirdi.

Elazığ Barosu Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak bizlerde seçim öncesi avukat hizmet binasının yapılması konusunda meslektaşlarımıza söz vermiştik. Görevi devir alır almaz hızlı bir şekilde konu ile ilgili olarak tüm kurumlara gerekli tüm müracaatlarda bulunduk. Fakat gerek ilimizde yaşanan deprem, gerekse hemen akabinde meydana gelen pandemi nedeni ile süreç maalesef elimizde olmayan nedenlerden dolayı uzamış oldu. TBB ile yoğun iletişim ve görüşmelerimiz sonucunda 12.05.2021 tarihinde TBB tarafından Elazığ Barosu Avukat Hizmet Binası ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihale 20.05.2021 tarihinde TBB Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. En kısa süre içerisinde resmi işlemler tamamlanarak temel atılacaktır.

Deprem ve pandemi nedeni ile elde olmayan sebeplerle süreç uzamış olsa da Elazığ Barosu Avukat Evi başta Baromuza kayıtlı tüm meslektaşlarımıza ve avukat camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.

Elazığ Barosu Avukat Evi ihalesi ve yer tahsisi işlemleri aşamasında emeği geçen başta TBB Başkanı Sayın Avukat Metin FEYZİOĞLU’na, Elazığ Valisi Sayın Erkaya YIRIK’a, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Şahin ŞERİFOĞULLARI’na ve Eski Çevre ve Şehircilik İl Müdürü şimdiki Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa PİRİNÇÇİ’ye teşekkür ediyoruz."