GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 13:29   Güncelleme : 05-06-2021 13:29

Elazığ'da çevre haftası nedeniyle depremzedelere hediyeler verildi

Elazığ'da, 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan çevre haftası münasebetiyle konteyner kentte kalan depremzedelere çeşitli hediyeler verildi.

Elazığ'da çevre haftası nedeniyle depremzedelere hediyeler verildi

1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı tarafından ilan edilen 5 Haziran Çevre Günü tüm Türkiye'de olduğu gibi Elazığ'da da çeşitli etkinlikle kutlanıyor. Bu kapsamda Elazığ Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi işbirliğinde Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan konteynerkentlerde kalan vatandaşlar ziyaret edildi. Zİyarette vatandaşlara günün anlam ve önemi nedeniyle tohumlu kalem, broşür, blok not defteri, maske, kolonya ve çocuklara top dağıtıldı.

 

Elazığ Çevre ve Şehircilik Müdürü Hikmet Şişecioğlu, konuşmasında şunları söyledi,"Bakanlığımız çevre ile ilgili son yıllarda birçok projeye öncülük etmiştir. Bunun en başında Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi muhterem hanımefendinin liderliğinde sıfır atık projesi yürürlüktedir, uygulanmaktadır. İlimizde de 642 kurum sıfır atık sistemine dahil edilmiştir. Bugün konteyner kentte çocuklarımıza top, çevre ile ilgili broşür, kolonya, maske belediye ile birlikte müştereken dağıtacağız. Çevre bize geçmişten miras değil geleceğimize bir emanettir. Dolayısıyla çevreyi korumak her insanın görevidir, her insanın çevre ile ilgili duyarlılığının hat safhada olması gerekiyor. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam etmektedir"

 

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Zuhal Ekmen ise,"Bu hafta Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve belediyemiz ile beraber il genelimizde çevre etkinliğimiz son hızıyla devam edecektir. Şu an konteyner kentimizde çantalarımız, tohumlu kalemlerimiz, broşürlerimiz, blok not defterlerimiz, toplarımız, maske, kolonya hediyelerimiz ile beraber etkinliğimiz devam edecek"dedi.