GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 17:39   Güncelleme : 17-03-2021 17:39

Elazığ'da çiftçilere tohum desteği sağlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen ve İl Müdürlüğünce uygulanmakta olan Hayvancılık ve Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında üreticilere % 75 hibeli ve sertifika belgeli; Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek, Arpa, Macar Fiği, Yem Bezelyesi ve Mix tohumluğu dağıtıldı.

Elazığ'da çiftçilere tohum desteği sağlandı

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş yaptığı konuşmada; “ Türkiye'de yemeklik tane baklagiller içerisinde önemli bir yeri olan mercimek kuru fasulye, nohut tohumu ile hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılamak için arpa, macar fiği, yem bezelyesi tohumunun dağıtımına her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz. İlimiz ve Merkez İlçeleri başta olmak üzere, sonbahar ve ilkbahar ekim dönemleriyle birlikte toplam 51.318 dekar alan için 650.075 kg. tohumluğun dağıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Dağıtılan tohumların çiftçilerimize bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Programa; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş, Şube Müdürleri, STK Başkanları, muhtarlar ve üreticiler katıldı.