GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 14:41   Güncelleme : 25-11-2021 14:41

Elazığ'da depremzedeler için yapılan 178 konut için kura çekimi

Elazığ'da, geçen yıl meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 178 konut için kura çekimi yapıldı.

Elazığ'da depremzedeler için yapılan 178 konut için kura çekimi

Kentte 24 Ocak 2020'de meydana gelen, 41 kişinin yaşamını yitirdiği deprem sonrası TOKİ tarafından depremzedeler için yaptırılan konutların inşası sürüyor. Son olarak Karakoçan ilçesinde yapılan 174 konut ve Hicret mahallesinde yapılan 4 konut olmak üzere toplam 178 konut için AFAD İl Müdürlüğü'nde kura çekimi gerçekleştirildi. Noter huzurunda yapılan törene Vali Ömer Toraman da katılarak, ilk kurayı çekti.

Burada konuşan Vali Toraman, "TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutların hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekme işlemlerine devam ediyoruz. Bugün de Karakoçan ilçemizde 174, Hicret mahallesinde de 4 vatandaşımız olmak üzere toplam 178 vatandaşımız için kura çekeceğiz. Bir yandan il merkezini tamamlamaya doğru gidiyoruz. Öte yandan ilçe merkezlerindeki çok katlı konutların teslimini gerçekleştiriyoruz. Bir yandan da köylerdeki hak sahibi vatandaşlarımız için biten konutları teslim ediyoruz ve yapımına devam ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda depremin açmış olduğu yaraları sarmış olarak yolumuza devam edeceğiz. Bugünkü kurayla evleri belirlenecek olan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sağlık içerisinde, huzur içerisinde oturmalarını temenni ediyorum"