GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 20:44

Elazığ'da geleceğin mucitlerinin yaptığı projeler tanıtıldı

Elazığ'da, Dene-Yap atölyesinde öğrenim gören öğrencilerin yaptığı projeler proje şenliğinde sergilendi. 120 öğrencinin yaptığı projeler ile geleceğin mucitlerinin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Elazığ'da geleceğin mucitlerinin yaptığı projeler tanıtıldı

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Dene-Yap atölyesinde öğrenim gören öğrenciler, 14 hafta süren 'Nesnelerin İnterneti ve Elektronik Programlama' eğitimini tamamladı. Eğitimde hayata geçirilen projeler için proje şenliği düzenlendi. Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezindeki şenliğe Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, öğrenciler ve velileri katıldı. 42 takımdan 120 öğrencinin yaptığı projeler ile geleceğin mucitlerinin yetiştirilmesi hedefleniyor.

 

Gençlik Ve Spor Müdürü Abdulsamet Eren, yaptığı açıklamada şunları söyledi,"Burada deneyap atölyemizde yetişmiş olan çocuklarımız seçilmiş öğrenciler. Sınava girip kendi hakkıyla sınavı kazanmış çocuklarımız. Eğitmenlerimiz de yine TÜBİTAK ve bizler tarafından seçilmiş, sınavla gelmiş öğretmenler. Burada üçer aylık dönemlerle öğrencilerimiz yapmış oldukları ürünleri sergiliyorlar. Şu anda üçüncü aşamada nesnelerin tanıtımındayız. Öğrencilerimiz burada almış olduğu eğitimlerle atölyelerimizde yapmış oldukları ürünleri sergiliyorlar. Tabi şuna da hazırlanıyoruz hem Teknofest'e hem de bilişsel düzeyi yüksek olan birçok araştırma ve projeye de burada çocuklarımız hazırlanıyor. Biz geleceğin mucitleri diyoruz onlara. İnşallah bu çocuklarımız burada almış olduğu eğitimlerle ilimizde ülkemizi ve uluslararası arenada bizi temsil edecek çocuklarımız olacaktır. 120 öğrencimiz var. Elazığ'da birçok okuldan öğrencimiz var. Genellikle de Fen lisesi ve puanı yüksek olan Anadolu lisesindeki öğrencilerimiz özellikle bu sınavı kazanıyorlar. Sınav hakikaten çok da kolay değil. Çocuklarımız hem bilişsel düzeylerini hem de teorik yönlerinden sınava giriyorlar. Bu sınav sonrasında da bu çocuklarımız çok iyi yerlere gelecektir inşallah"