GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 17:28   Güncelleme : 27-05-2021 17:28

Elazığ'da Gençlik Kampları Başvuruları Sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları başvuruları devam ediyor. Gençler 5 Mayıs-7 Temmuz arasında online olarak http://gencibiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapılacakları kamp başvuruları sonucunda katılmaya hak kazanan gençler gençlik kamplarında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacaklar.

Elazığ'da Gençlik Kampları Başvuruları Sürüyor

Elazığ’dan kamplara katılacak gençlerin ulaşımı tamamen modern otobüslerle sağlanıp kamp yapacakları yerlerdeki beslenme barınma ve dönüş hizmetlerinin tamamı Gençlik Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

 

Bu kapsamda Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, Aşağı Demirtaş Konteyner Kentte yaşayan gençler ve çocuklar ziyaret edilerek düzenlenen kamplar hakkında bilgilendirme yapıldı. Rize, Kastamonu, Hatay, Trabzon, Mersin, Antalya ve Osmaniye İllerindeki doğa ve deniz kamplarına gönderilecek gençlerin kamp başvuruları Gençlik Merkezi çalışanlarının yanlarında getirmiş oldukları laptoplar ile konteyner kentte yaşayan gençlerin ve çocukların kamp başvurularını yapıldı.

 

Konteyner kentte yaşamış psikososyal açıdan yıkıma uğramış çocuklarımızın bu gençlik kamplarına çok daha fazla ihtiyaçlarının olduğunu belirten Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, " Kamp başvuruları sistem üzerinden online olarak yapılıyor. Bundan dolayı konteyner kentte yaşayan gençlerimizin başvuru yapamayacaklarını düşündüğümüz için Gençlik Merkezimiz Aşağı Demirtaş Konteyner Kente gidip çocuklarımızı Türkiye’nin belirli bölgelerinde ki kamplara gönderip onların kültürünü tanımalarını, kendilerini yenilemelerini, moral motivasyonlarını arttırmalarını istediğimizden bu başvurulara çok önem veriyoruz." ifadelerine yer verdi.