GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2022 13:41

Elazığ'da Halk Oyunları Yarışması Yapıldı

Elazığ İl İçi Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması yoğun katılımla gerçekleşti.

Elazığ'da Halk Oyunları Yarışması Yapıldı

Yarışma Kürsübaşı Gösterisi ile başladı. Ardından yarışma, halk oyunları gösterileri ile devam etti. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından gençler heyecanla jüri önünde çalışmalarını sergiledi.

Yarışma Sonunda Yıldızlarda Gençlik Merkezi, Gençlerde Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Büyükler Düzeyinde Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Büyük Otantikteyse Halk Eğitim Merkezi 1’incilik elde eden takımlar oldu.

Düzenlemesiz ve Düzenlemeli olarak gerçekleşen yarışmalarda Dereceye Giren Takımlar şöyle: Yıldızlar (Düzenlemesiz)

1 - Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü

Gençler ( Düzenlemesiz)

1 – Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

 Büyükler (Düzenlemesiz)

1 – Elazığ Halk Eğitim Merkezi

2 – Elazığ Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 Büyükler (Düzenlemeli)

1 -Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

 2 – Elazığ Halk Eğitim Merkezi

 

Yarışmaya Kürsü Başı etkinligi ile destek veren Elaziz Kültür Eğitim Ve Yardımlaşma Derneğine Halkoyunları Federasyonu İl Temsilcisi Emre Kaya teşekkür etti. Ve Federasyon Tarafından Gönderilen Plaketi Dernek Başkanı Onur ŞAHİN’e Takdim Etti.

Elaziz Kültür Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Onur Şahin yaptığı açıklamada” Derneğimiz Halkoyunları Yarışmasında 2 birincilik birden getirerek bizleri gururlandırdı. Uzun zamandır çalışmalarına devam eden ekiplerimiz Bölge yarışmasında Elazığı temsil edecekler. İlimizi Bölge Yarışmalarında En İyi Şekilde Temsil edecegiz Allahın izniyle. Yarışma öncesi oyunculara moral vermek amacıyla Ve Gelen Misafirlerimize Elazığ kültürlerinden olan Kürsübaşı dinletisini Elaziz Genç Kürsübaşı Ekibimiz ile İcra Ettik. İlimizdeki yarışmalarda Kürsübaşı dinletisini yıllardan beri İlk defa bizler yatık. Elazığ değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Yarışmaya katılan Ve Dereceye Giren tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Derneğimizin Dereceye Girmesinde Büyük Emekleri Olan Hocalarımıza , Dereceye Girerek Bizleri Onure Eden arkadaşlarımıza Ve Elaziz Genç Kürsübaşı ekimize teşekkür ederim. Başarılarının daim olmasını diliyorum.”dedi.