GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 15:07

Elazığ'da 'Hayalimle dönüşen oyuncak' projesi

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi tarafından 2018 yılında hayata geçirilen 'Hayalimle dönüşen oyuncak' projesinin beşincisi gerçekleştirildi. Düzenlenen serginin ardından ödüle layık görülen öğrenciler yapılacak festival ile ödüllendirilecek.

Elazığ'da 'Hayalimle dönüşen oyuncak' projesi

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi tarafından 2018 yılında hayata geçirilen 'Hayalimle dönüşen oyuncak' projesinin beşincisi gerçekleştirildi. 4 ay önce başlayan projeye il genelindeki ilk ve ortaöğretimden 10 bin öğrenci katıldı. Öğrencilerin iki aylık çalışmasının ardından geri dönüşüm ürünlerinden ortaya çıkan oyuncaklardan 600 tanesi sergilenmeye hak kazandı. Bir alışveriş merkezinde düzenlenen serginin açılışı yapıldı. Açılışa Kızılay Elazığ Şubesi Başkanı Rahman Kızılkaya, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kızılay gönüllüleri katıldı. Sergilenen oyuncaklar 40 kişilik jürinin yapacağı puanlamaya göre ödüle hak kazanacak. Ödül alacak öğrenciler için pazar günü Fethi Sekin Mesire Alanında festival düzenlenecek.  

Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, yaptığı açıklamada şunları söyledi,"Gençlik kollarımızın 2018 yılında sunup kabul gören bu projemiz daha sonra tüm Türkiye'deki Kızılay şubelerimiz tarafından gençlik kolları marifetiyle tüm Türkiye'de uygulanmaya başladı. Biz bugün 2022 yılındaki 'hayalimle dönüşen oyuncak' projesinin açılışını yaptık. Projemizin esas amacı çocuklarımıza israfın önemini anlatmak ve özellikle geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak. Finalimizi taçlandıracağımız 29 Mayıs 2022 pazar günü Fethi Sekin mesire alanında dereceye giren çocuklarımız ilan edilerek hediyeleri takdim edilecek"  

Elazığ Genç Kızılay Başkanı Yunus Emre Güzel ise,"Genç Kızılay Elazığ olarak bugün üçüncüsünü düzenlediğimiz hayalimle dönüşen oyuncak projesinin sergisinin açılışını yaptık. Projemizde Elazığ'daki bütün ilk ve ortaokulları gezilerek toplam 10 bin öğrenciye brifingler verildi ve oyuncakların düzenlenmesi için zaman tanındı. Akabinde her okul kendi arasında yaptığı bir yarışta okuldaki ilk üçü seçip sergi alanına getirdik. Sergimizde bulunan toplam 600 oyuncak derecelendirilecek. 2 gün boyunca açık olacak sergiyi en sonunda pazar günü hayalimle dönüşen oyuncak festivalinde Fethi Sekin mesire alanında festival olarak ödüllerini verip projeyi tamamlayacağız"dedi.