GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 20:48

Elazığ'da ilk kez kitap müzayedesi düzenlendi

Elazığ Kültür Turizm Derneği tarafından kentte ilk kez kitap müzayedesi düzenlendi. Müzayededen elde edilecek gelir ile bir köy okuluna kütüphane yapılacak.

Elazığ'da ilk kez kitap müzayedesi düzenlendi

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla Elazığ Kültür Turizm Derneği tarafından kentte ilk kez kitap müzayedesi düzenlendi. Millet kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda kitapsever katıldı. Müzayede kapsamında başlatılan kampanyada 300'ün üzerinde kitap toplanırken komite tarafından belirlenen 80 kitap açık artırma ile satışa çıkarıldı. 1 liradan başlayan açık artırmada en yüksek teklifi veren kitapsever kitabın sahibi oldu. Müzayededen elde edilecek gelir ile bir köy okuluna kütüphane yapılacak.

 

Elazığ Kültür Turizm Derneği Başkanı Ahmet Bulut, okuma yazmayı sevdirebilmek ve insanları kitapla buluşturabilmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti,"Elazığ'ın tarihinde ilk defa bir müzayede gerçekleşecek. Kitabın dışında da bir müzayede olmamıştı. Öncelikle amacımız burada ilk etapta bir müzayedenin nasıl olduğunu, nasıl yapıldığını, nasıl katıldığını göstermek amacıyla çıktık. Tabi burada obje olarak da kitabı kullandık. Evde kütüphanelerimizde bulunan kitapları daha fazla insanlarla buluşturmak, kitap sevgisini, okuma sevgisini alıştırmak amacıyla bir kampanya başlattık. Şu ana kadar bize gelen kitap sayısı 300'ün üzerinde. Bu gittikçe de artacaktır. Ancak bunların hepsini birden bugün burada satma şansımız yok. Önümüzdeki aylarda bu programlara devam etmeyi planlıyoruz. Bugün sadece komite üyeleri tarafından seçilen 80 kitabı size sunacağız. Kitaplarımızın satışından hiçbir kar amacı beklemiyoruz. Buradan elde edilecek gelirle bir köy okuluna kütüphane yapmayı planlıyoruz. Kitapların satışına bir liradan başlayacağız"