GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 18:33   Güncelleme : 12-11-2021 18:33

Elazığ'da intihar eden kızın üzerine düştüğü kişi konuştu

ELAZIĞ'da, bir iş merkezinin 10'uncu katında bulunan kafenin terasından kendisini boşluğa bırakarak yaşamını yitiren Suriye uyruklu Rahaf Muhammed'in (19) üzerine düştüğü Vedat Güven (34) konuştu. Güven, olayı hatırlamadığını belirterek,"Gözümü açtığımda ambulanstaydım, daha sonra gözümü açtığımda da hastanedeydim. Olayı sosyal medyadan izledim, kadının biri üzerime düşmüş"dedi.

Elazığ'da intihar eden kızın üzerine düştüğü kişi konuştu

Olay, 2 gün önce saat 15.00 sıralarında Gazi Caddesinde meydana geldi. Bir iş merkezinin 10'uncu katındaki kafenin terasında oturan Suriye uyruklu Rahaf Muhammed, iddiaya göre, bir süre telefonla konuşup daha sonra kendisini boşluğa bıraktı. Muhammed, o sırada caddede yürüyen Vedat Güven'in üzerine düştü. Olayda her iki kişi de ağır yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. O esnada yoldan geçen bir kişi ise kalp masajı yaparak kızı hayatta tutmaya çalıştı. Ağır yaralı Rahaf Muhammed ve Güven, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı. Muhammed, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Güven ise yapılan ameliyatla hayati tehlikeyi atlattı.

"SIRTIMA 8 PLATİN TAKMIŞLAR, SOL KOLUM SAKAT KALABİLİRMİŞ"

Vedat Güven, olayla ilgili şunları söyledi,"Olayı hatırlamıyorum. İzzetpaşa camisine kadar yürüdüğümü hatırlıyorum, sonrası aklıma gelmiyor. Gözümü açtığımda ambulanstaydım, sonra gözümü açtığımda da buradaydım. Daha sonra sosyal medyadan izledim, kadının biri üzerime düşmüş. Orada bir kişi bana yardım etmiş. Bugün sabah bana mesaj yazdı. Diyor ki 'Dilin boğazına kaçmış. Önce dilini çıkardım sonra kalp masajı yaptık. Ondan sonra hayata döndün'. Nasıl olup bittiğini bilmiyorum, bir şey hatırlamıyorum. Kadın ölmüş. Allah ona rahmet eylesin. Burada ameliyat oldum. Sırtımda içeride kırık var, sol omzumda kırık var. Dün ameliyat oldum, bandaj bağladılar. Eğer kırık düzelmezse bir daha ameliyata alacağız dediler. Şu anda kolumu hissetmiyorum. Kolumu zor kaldırıyorum. Doktorun bana söylediğine göre sırtıma 8 tane platin takmışlar. Sol kolum da sakat kalabilirmiş, o da bir hafta sonra belli olacak, onu da ameliyata alabiliriz dedi. Bundan sonra inşaatlarda, ağır işlerde çalışamazsın, 5 kilodan fazla kaldıramazsın dediler. Sonuçta bir kaza oldu yani. Allah kimsenin başına vermesin. Ben sadece yetkililerden iş istiyorum. Çalışabileceğim bir iş olsa bana yeterli. Başka bir isteğim yok. Allah herkesten razı olsun"

Öteyandan polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesi sürüyor.