GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 14:14   Güncelleme : 31-05-2021 14:14

Elazığ’da Jandarmadan sahte polislere operasyon

Elazığ'da, polis kılığına girip bir vatandaşın nakit para ve altınlarını çalan 2 şüpheli, jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Çalınan para ve altınlar sahibine teslim edildi.

Elazığ’da Jandarmadan sahte polislere operasyon

Merkeze bağlı Sarıçubuk köyünde ikamet eden Ümmügülsüm Demir (81), kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşerek 7 bin lira nakit para, 3 çeyrek, 2 yarım ve 1 gram altınını kaptırdı. Dolandırıldığını anlayan Demir, Jandarmadan yardım istedi. Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler araştırma yaparak şüpheliler M.Y. (23) ve Ş.K.'nin (32) evlerine eş zamanlı operasyon yaptı. Şüpheliler gözaltına alınırken çaldıkları para ve altınlar sahibine teslim edildi. 

“BENİ KANDIRDILAR, TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER”

 

 

Başından geçen olayı anlatan Ümmügülsüm Demir, "Kendisini polis olarak tanıtan şahıs ev telefonunu aradı ve “Sen öldürme olayına karışmışsın. Seni bu durumdan kurtaracağız, evine ekip göndereceğiz evdeki altın parayı ver kurtul dediler. Bende korktum tamam dedim. Daha sonra iki erkek şahıs geldi ve evdeki altın ve parayı verdim gittiler. Daha sonra Jandarmayı aradım ve olayı anlattım Allah razı olsun Jandarmamızdan bana çok yardımcı oldular, hemen de yakaladılar. Allah böyle tuzağa da kimseyi düşürmesin. Beni kandırdılar. Aldıkları kefen ve ölünce kimseye yük olmamak için dişimle tırnağımla biriktirdiğim paramdı.” diye konuştu.