GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 15:04   Güncelleme : 28-06-2021 15:04

Elazığ'da “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” proje yarışması sonuçlandı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay işbirliğinde gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında düzenlenen Bağımlılık temalı yarışmanın birincileri ödüllendirildi.

Elazığ'da “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” proje yarışması sonuçlandı

Görsel ve Edebi kategori olmak üzere iki ayrı kategoride yarışan ve il birincisi olan öğrenciler ve öğretmenleri Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından kabul edilerek ödülleri takdim edildi.
Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen ödül programına Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer, Yeşilay Cemiyeti Elazığ Temsilcisi Taner Kayaoğlu, dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile öğretmenleri katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Gürtürk yapılan yarışma sonucunda il birincisi olan öğrencileri tebrik ederek, öğrencilere başarı belgesi ve plaketlerini takdim etti. Öğrencilere Yeşilay tarafından verilen 1000 liralık para ödülü de ailelerinin hesabına yatırıldı.
Düzenlenen yarışmada Görsel Sanatlar Kategorisinde;
Palu Mehmet Vehbi Bilgin İlkokulundan İrem Hacer Demirbağ, Elazığ Bilim Sanat Merkezinden Deniz Dilkaraoğlu ve Fırat Anadolu Lisesinden İrfan Ulutaş il birincisi,
Edebi Eserler kategorisinde ise;
Vali M. Lütfullah Bilgin İlkokulundan Zeynep Aşkın, Mustafa Kemal Ortaokulundan Zeynep Ela Yılmaz ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinden Zeynep Akpunar il birincisi oldular.