GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 15:39   Güncelleme : 08-04-2021 15:39

Elazığ’da Saran Group tarafından spor salonu açıldı

Elazığ'da, meydana gelen depremin ardından yaraların sarılması için Saran Group tarafından spor salonu inşa edilerek hizmete açıldı.

Elazığ’da Saran Group tarafından spor salonu açıldı

2020 yılında Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreminin ardından bölgenin yeniden ayağa kalkması için desteklerini sunan Saran Group, spor salonu yapılması için söz vermişti. Sarı–lacivert renklerle inşa edilen, Saran Group’un yaptırdığı 21. spor salonunu olan Atatürk Spor Salonu, bugün Elazığ’da gençlerin hizmetine sunuldu.

Açılışa Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Vali Yardımcısı Yunus Emre Vural, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkan Vekili Nazif Bilginoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstikal Marşı ile başlayan törende konuşmaların ardından kurdele kesimiyle açılış yapıldı. Törenin ardından spor salonu Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne devredildi.

Gençlerime ve ülkemize katkı sağlamak amacında ilerlemeye çalışıyoruz

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, açılış konuşmasında: “Bugüne kadar Anadolu’da 20 spor salonu açtık. Bugün de hep beraber 21.’yi açıyoruz ve Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devrediyoruz. Bu gururlu günde bizlerle beraber olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum ve spordan kazandığımı da yine spor üzerinden gençlerime ve ülkemize katkı sağlamak amacında ilerlemeye çalışıyoruz. Tolstoy’un sevdiğim bir sözü vardır. Yaşadığınla değil yaşattıklarınla hatırlanırsın diye. Biz de bu ülkenin gençlerine birazcık ümit olabiliyorsak, çorbada tuzumuz oluyorsa ne mutlu bize. Sevgili gençler, size verebileceğim en iyi tavsiye çok çalışın, çok okuyun, kendinizi sürekli geliştirin, sigara içmeyin, spor yapın ve güçlünün yanında değil haklının yanında olun. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum ve spor salonumuzun inşallah sizlere hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum” dedi.