GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 17:12

Elazığ’da Şehrin Çeşitli Noktalarına Covid-19 Aşısı İçin Randevusuz Aşı Stantları Kuruldu

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Elazığ’da başlatılan aşı seferberliğine hız kazandırmak ve vatandaşların aşıya ulaşımlarını daha da kolaylaştırmak üzere şehrin iki ayrı noktasına COVİD-19 Aşı Standı kuruldu.

Elazığ’da Şehrin Çeşitli Noktalarına Covid-19 Aşısı İçin Randevusuz Aşı Stantları Kuruldu
"

Elazığ'da özel bir alışveriş merkezi, şehir merkezinde bulunan eski Valilik Konağı önünde ve Havalimanı'nda kurulan aşı stantlarına 18 yaş üstü tüm vatandaşların randevu almalarına gerek olmaksızın başvuruda bulunarak, anında koronavirüs aşılarını yaptırabilecekler.

Beraberinde bulunan Hizmet Başkanları ile birlikte aşı stantlarını ziyaret eden ve çalışmaları yerinde izleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, aşı sırası gelen ve aşı hakkı olan tüm vatandaşlara çağrıda bulunarak, aşılamanın öneminde dikkat çekti.

Stantlarda görevli mobil ekiplerden aşı uygulaması hakkında bilgi alan Prof. Dr. Polat yaptığı açıklamada “Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de başlatmış olduğumuz aşı seferberliği devam etmektedir. Amacımız ilimiz genelinde aşı hakkı bulunan tüm vatandaşları aşılamaktır. Bunun için mobil ekiplerimiz ve aşı ikna timlerimizle vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz.  İlimizde yaklaşık olarak 200 ayrı noktada randevulu ve randevusuz aşı faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Tüm aşı noktalarımızda hem Sinovac hem de Biontech aşısı uygulanmaktadır. İlimizdeki özel ve kamuya ait tüm hastanelerimizde gece saat 24.oo'e kadar aşı yapılmaktadır. Aynı şekilde tüm Aile Hekimliklerimizde mesai saatleri boyunca randevulu ve randevusuz aşı uygulamamız sürdürülmektedir" dedi. 


İlimizde hedef nüfusun yaklaşık yarısının aşılandığını belirten Prof. Dr. Cahit Polat "Aşıya ulaşımı kolaylaştırmak için her geçen gün yeni imkanlarla vatandaşımızın karşısına çıkmaktayız. Bu kapsamda ilimizde halkımızın yoğun olarak kullandığı üç ayrı noktaya Covid-19 aşı standı kurduk.18 yaş üstü tüm vatandaşlarımız randevu almadan bu stantlarımıza gelerek, aşılarını rahatlıkla yapabileceklerdir. Vatandaşlarımıza bu imkanı sunmuşken, özellikle sırası geldiği halde hala aşılarını yaptırmayan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Aşı pandemiden korunmak için maske , mesafe ve temizlik ile birlikte en önemli silah ve koruma kalkanımızdır. Aşı ile birlikte vaka sayılarındaki gerilemeyi ve ülke olarak alınan meafeyi göz ardı edemeyiz” şeklinde konuştu.

AdminAdmin