GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 15:31   Güncelleme : 13-07-2021 15:31

Elazığ'da 'Telafide Ben De Varım' etkinliği

Elazığ'da, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından başlatılan 'Telafide Ben de Varım' projesi kapsamında öğrenciler ve veliler okullarda düzenlenen sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katıldı.

Elazığ'da 'Telafide Ben De Varım' etkinliği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından başlatılan 'Telafide Ben de Varım' projesinde öğrencilerin pandemi döneminde yapamadıkları sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal çalışmalar paydaş kurum ve kuruluşlarla birlikte gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Elazığ'da Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi gönüllüleriyle öğrenciler biraraya geldi. Etkinlikte golf, bocce, boks ve matrak gibi oyunları oynayan çocuklar doyasıya eğlendi. Ayrıca öğrencilere Elazığ Her Yerde Okuyor projesi kapsamında kitap hediye edildi.

 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, telafi programının amacından bahsederek şunları söyledi," Öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda salgın döneminde yapamadıkları çalışmaları okullarımızı açarak Gençlik Spor İl Müdürlüklerimiz, belediyelerimiz ve paylaş ortak olan kurum ve kuruluşlarımızla birlikte bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bugün Zafer Kılıç İmam Hatip Lisesi bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün gençlik merkezi elemanları tarafından çok güzel çalışmalar yapıldı ve öğrencilerimize Elazığ Her Yerde Okuyor projesi kapsamında kitap hediyelerimiz oldu, buradan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze de Samet bey'e çok teşekkür ediyoruz. Tüm velilerimizden istirhamımız öğrencilerimizi Telafide Ben De Varım eğitim programına yönlendirmeleri. Tüm okullarımızda bu etkinlikler 31 Ağustos'a kadar devam edecek"