GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 16:55   Güncelleme : 16-04-2021 16:55

Elazığ'da vaka sayısı artıyor

Elazığ'da, koronavirüsle mücadele kapsamında vaka sayılarındaki artış sürüyor. Geçen haftaki vaka oranı 153,92 olurken bu hafta 250,19 oranında oldu.

Elazığ'da vaka sayısı artıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında, kontrollü sosyal hayata geçilmesinin ardından, Elazığ'da vaka sayılarında da artış yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan risk haritasında, daha önce 'sarı' renkle 'orta riskli' iller arasında yer alan Elazığ, son olarak 'kırmızı' renkteki 'çok yüksek riskli' kategoriye yerleşti. Elazığ'da geçen hafta açıklanan haftalık vaka oranı 153,92 iken bu hafta 250,19 oranında oldu. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Gazi, Vali Fahribey caddelerine girişler için getirilen HES kodu uygulaması ise devam ediyor. 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, ülke genelinde mavi ve sarı renkte olan illerin yüzde doksanının kırmızı renge dönüştüğünü dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti, " Vaka sayımız her gün artıyor. Maske, mesafe ve temizliğin bu işin en başında gelen tedbirler olduğunu vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Hiçbir virüs tedbirlerden daha güçlü değildir ama vatandaşlarımızın biraz daha gayret etmesini istirham ediyoruz. Çünkü Ramazan ayı içerisinde birtakım tedbirler bakanlar kurulumuz Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirdi. Hemşerilerimizin buna riayet ederek bu sürece katkı vermelerini bekliyoruz"