GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 11:52   Güncelleme : 04-05-2021 11:52

Elazığ'da 'VIP' taksi hizmeti

Elazığ'da, 2018 yılında ÖTV muafiyetinden faydalanarak üst segmentte panelvan araç sahibi olan taksici Nuri Özen, müşterilerine VIP ulaşım hizmeti sunuyor. 2018 yılında Türkiye'de ilk defa taksi ile VIP ulaşım hizmeti sunan Özen'in aracında televizyondan buzdolabına kadar pek çok hizmet bulunuyor.

Elazığ'da 'VIP' taksi hizmeti

Elazığ'da 13 yıldır taksicilik yapan 1 çocuk babası Nuri Özen(38), 2018 yılında yapılan ÖTV düzenlemesi sayesinde aracını yenileme imkanı buldu. Özen, panelvan tipi bir araç satın alarak taksi haline getirdi. Araç içerisine 65 bin lira masraf yapan Özen, müşterilerine daha konforlu ve güvenli seyahat imkânı sunmaya başladı. Aracında televizyon, buzdolabı, su ısıtıcısı, internet, oyun konsolu ve ses sistemi gibi pekçok imkan bulunan Nuri Özen, bunların hepsini normal taksi fiyatıyla müşterilerine sunuyor. 2018 yılında Türkiye'de ilk defa taksi ile VIP ulaşım hizmeti sunan Özen, koronavirüs nedeniyle aracında sosyal mesafeye uygun olarak maske ve dezenfektan hizmetlerini de müşterilerine sağlıyor.
 

Taksici Nuri Özen, 2018 yılında devletin ÖTV desteğinden faydalanarak sektörde olmayan bir proje geliştirdiğini belirterek şöyle konuştu,"Müşterilerimizi daha konforlu, daha güvenilir bir şekilde taşımak ve olmayanı yapmak benim için gurur verici bir olay. Aracımızda 7/24 içeriyi ve dışarıyı çeken, ailelerimizin rahat etmesi için güvenlik kamerası var. Pandemi döneminde kolonya, dezenfektan, ıslak mendilimiz var. Uzun yollarda buzdolabından soğuk içecek ikramımız var. Hatta yolculuk uzunsa rahat olsun diye 80 derece yatan koltuklarımız var. Diğer taksiler 5 kişilik araca 2 kişi alıyor, ben 5 kişiyi sosyal mesafeli bir şekilde alabiliyorum. Aracın 2018 yılında toplam maliyeti 180 bin lira oldu. Aracımızı sadece ulaşım için değil gidilecek yere eğlenceli, rahat bir şekilde gidilmesi için televizyon, PlayStation, müzik sistemi, ışıklar koyduk. Hem gençlere hem aileye hitap edecek bir şekilde düzenledik. Şimdiye kadar çok iyi tepki aldık"

Vatandaşlardan Rahmi Türk, konuşmasında şunları söyledi,"Geniş, rahat bir araç. Pandemiden dolayı taksilere tıkabasa biniyoruz. Bu araca gerektiği zaman 5-6 kişi biniyoruz. Rahat bir yolculuk yapıyoruz. İşim gereği şehirlerarası gidiş geliş yapıyorum. Televizyonu, müziği, buzdolabı, masası, telefonu var. Yani her türlü konforu var. Dolayısıyla bizim için daha iyi. Çocuklarla gidip geldiğimiz zaman daha rahat oluyor. Tercihimizi VİP taksiden yana kullanıyoruz"
 

Vatandaşlardan Serdal Kılıç ise,"VİP taksiyi pandemi nedeniyle içinin geniş, rahat olması ve dezenfektan olduğu için tercih ediyoruz"dedi.