GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 13:31   Güncelleme : 04-06-2021 13:31

Elazığ'daki depremde hasar alan okul için temel atma töreni yapıldı

Elazığ'da, 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından ağır hasar alan okul için temel atma töreni düzenlendi.

Elazığ'daki depremde hasar alan okul için temel atma töreni yapıldı

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremde konutların yanı sıra kamu ve kurum binaları da hasar gördü. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hasar gören 33 okul ve 4 kurum için çalışmalar sürerken merkeze bağlı Uuzuntarla Köyünde ağır hasar alıp yıkılan ilkokulun yerine yenisinin yapımı için temel atma töreni düzenlendi. TOKİ tarafından 8 derslikten oluşan ve 550 metrekare alana yapılacak okulun temel atma töreni Vali Erkaya Yırık, Emniyet Müdürü Celal Sel, Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve kurum müdürleri katıldı.


 

 


 

Törende konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, depremin yaralarının sarılması ile ilgili bir hizmetin daha adımını attıklarını belirterek şunları söyledi,"24 Ocak'ta yaşadığımız deprem evlerimizi, kamu kurumlarımızı, okullarımızı yıktı ama birlik ve beraberliğimizi yıkamadı. Uzuntarla köyümüzde bir eğitim-öğretim kurumunun açılması ile İnşallah burası çevre okulların toplanma yeri olacak. 8 derslikli yaklaşık 550 metrekarelik alanda okulumuz İnşallah bugün atacağımız temel ile Uzuntarla'da yükselecek ve kısa süre içerisinde TOKİ marifetiyle bu inşaat tamamlanacak. Hayırlı olsun. Buradan yetişen çocuklarımız İnşallah bu milletin medarı iftiharı olsun"