GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 16:57   Güncelleme : 07-07-2021 16:57

Elazığ'ın tek SMA'lı hastası yardım bekliyor

Elazığ'da, SMA tip 1 hastası olan 15 aylık Barış Seyhan için ailesi destek bekliyor. Barış Seyhan'ın annesi Neslihan Seyhan,"Ben bir evladımı Sma'dan kaybettim, Barış'ı da kaybetmek istemiyorum. Lütfen Barış'ı görün, duyun, sesi olun"dedi.

Elazığ'ın tek SMA'lı hastası yardım bekliyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesine bağlı Başkaynak köyünde yaşayan Hanifi (38) ve Neslihan (32) Seyhan çiftinin üçüncü çocukları olan 15 aylık Barış bebek, SMA tip 1 nedeniyle 9 aydır Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım bölümünde yaşam mücadelesi veriyor. Valilikten izin alıp kampanya başlatan aile, Zolgensma gen tedavisi için gerekli olan 2.9 milyon doların şimdiye kadar yüzde 10'unu toplayabildi. Geçimini çiftçilikle sağlayan aile vatandaşların destek olması için kentin işlek caddelerinde broşür ve afiş dağıtarak destek istiyor. 
 

Barış Seyhan'ın annesi Neslihan Seyhan, yaptığı konuşmada Barış'ın sma tip1 hastası olduğunu ve 9 aydır Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakım bölümünde yattığını belirterek şunları söyledi,"Barış'ın bir defa kalbi durduğu için makine bağlı olarak nefes alıyor. Buradan yetkililere, milletime, devletime sesleniyorum. Allah rızası için evladımı görün. Almamız gereken Zolgensma Gen Tedavisi için 2.9 milyon dolara ihtiyacımız var. Kendi başımıza yapamıyoruz, elimizden hiçbir şey gelmiyor. Lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Ben bir evladımı Sma'dan kaybettim, Barış'ı da kaybetmek istemiyorum. Her geçen gün oğlum eriyor ama biz bir şey yapamıyoruz. Lütfen Barış'ı görün, duyun, sesi olun"


 

Barış Seyhan'ın Babası Hanifi Seyhan ise,"Barış 15 aylık. 9 aydır Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde entübe halde. 2012'de bu hastalıktan 11 aylık bir evladımı kaybettim. Hastalık nedeniyle Elazığ'da üç evlat melek oldu, Barış melek olmasın. Ben buradan Elazığ'ın büyüklerine sesleniyorum. Ordu ilinde 2. Çocuk tedaviye gönderildi. Barış şu anda Elazığ'ın tek Sma'lı bebeği. 9 ayda yüzde ona ulaştık. Allah rızası için Barış'ın sesini duyun, nefes olun, umut olun. Barış da melek olmasın"dedi.