SPOR
Giriş Tarihi : 28-02-2022 16:14   Güncelleme : 28-02-2022 16:14

Elazığlı sporcular yüzmede 7 madalya kazandı

Kütahya'da düzenlenen İşitme Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonasında Elazığlı sporcular 5 altın ve 2 bronz madalya kazandı.

Elazığlı sporcular yüzmede 7 madalya kazandı

Kütahya'da 47 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen İşitme Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Organizasyonda gençler kategorisinde Ali Özyalçın, 50 metre ve 100 metre kurbağalama ile 50 metre serbest stilde 3 altın madalya alırken, yıldızlar kategorisinde Siraç Efe Özyalçın 50 metre ve 100 metre serbest stillerinde 2 altın, 50 metre ve 100 metre kurbağalama stillerinde 2 bronz madalya kazandı.

 

Antrenör Bekir Sadak yaptığı açıklamada; Sporcularımız başarılarının üzerine katlayarak devam ediyorlar. Antrenörleri olarak onların daha düzenli, programlı ve daha iyi performans sağlamaları için çalışıyorum. Bu çalışmaların sonucunda Türkiye Şampiyonu olan sporcularımı yürekten kutluyor, tebrik ediyorum. İl Müdürüm Abdulsamet Eren Beye de katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum, dedi.

İl Müdürü Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada; Öncelikle Kulübümüzün sporcuları Ali ve Siraç ÖZYALÇIN kardeşlerimizi ve Antrenörümüz Bekir SADAK tebrik ediyorum. Daha öncede Balıkesir'de yapılan şampiyonada sporcularımız şampiyon olarak şehrimizin gurur kaynakları olmuşlardı. İlimizde yüzme branşının gelişmesi için tesisimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp sporcularımız için daha kullanışlı hale getirdik. Sporcularımızın aldığı şampiyonluklar bizlerin emek ve gayretlerimizin güzel sonuçları oluyor. Yine aynı zamanda yüzme bilmeyen kalmasın Projesi’nde 12.000 öğrenci yüzme öğrettik. ‘Dedi