GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 21:52   Güncelleme : 12-04-2021 21:52

Elazığlı sporculardan büyük başarı

Pandemi şartlarına rağmen antrenmanlarına devam eden Kickboks Sporcuları, Antalya’da düzenlenen Avrupa Kupası Şampiyonası'ndan dereceler elde etti.

Elazığlı sporculardan büyük başarı

Antalya’nın Kemer ilçesinde 8-11 Nisan tarihleri arası yapılan 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası Şampiyonası’na Elazığ takımı, organizasyona 25’e yakın sporcu ile katılım sağladı. Sporcular, şampiyonadan 5 birincilik, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

 

Kickboks Milli Takım Antrenörü ve Elazığ İl Temsilcisi Abdullah Alan ; Her yıl olduğu gibi inşallah yine milli takımımıza sporcu vereceğiz. Ben Elazığ’ın her konuda olduğu gibi bu branşta da başarılı olduğunu biliyorum. Sporcularımın yetenekli olduğunu biliyorum. İnşallah başarılı olacağımızı düşünüyorum. Pandemi sürecinde antrenmanlarımızı sıkı bir şekilde devam ettirdik, tabii ki kurallara uyarak. Gruplar halinde antrenmanlarımızı sürekli yaptırdık. Benim sporcularım hazır değil diyemem. Zımba gibi hepsi hazır, dedi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren; öncelikle Kulüp antrenörümüz Abdullah Alan ve sporcularımızı yürekten kutluyorum. Emeğinin karşılığında alınan derecelerle daha da mutlu olduk. Biz elimizden geldiğince imkanlarımız dahilinde sporcularımıza gereken desteği sağlıyoruz ve karşılığını da derecelerle almak bizleri daha mutlu ediyor ve şevklendiriyor. İnşallah desteğimiz bundan sonra da devam edecek çocuklarımızın gençlerimizim dereceleriyle gururlanacağız. Bu bağlamda da Avrupa Şampiyonlarımızı yürekten kutluyor, başarılar diliyorum. Başarınız daim olsun, yolunuz açık olsun gençler. Dedi

Derece Alan Sporcular;

Kerem Ergin 1. kick light 94 kg
Mihriban Güneri 1. k1 +70 kg
Eyüphan Yıldırım 1. full contak 63,5 kg
Emre Alçiçek 1. genç full contak 75 kg
Mahmut Jiyan Kaya 1. full contak 54 kg
Veysel Hadi Karakuş 2. genç low kick 81 kg
Mahmut Güneş 2.  light contak 69 kg
Deniz Şengür 2. genc kick light 65 kg
Caner Özer 3. genç full contak 51 kg
Mehmet Demirbağ 3. kick light 84 kg
Zelal Şengür 3. k1 56 kg
Orhan Yılmaz 3. full contak 91 kg