GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2021 17:09   Güncelleme : 20-06-2021 17:09

Emrah Aydemir'in Makalesi M5 Dergisinde Yer Aldı

M5 dergisinin Haziran sayısında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aydemir'in 'Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş' adlı makalesi Özel Dosya olarak yer aldı.

Emrah Aydemir'in Makalesi M5 Dergisinde Yer Aldı

45 yıldır Türk savunma sanayii, ulusal güvenlik ve strateji alanında yayınlarıyla gündem oluşturan, kurumların ve stratejistlerin takip ettiği M5 dergisinin Haziran sayısında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aydemir’in “Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş” adlı makalesi Özel Dosya olarak yer aldı.

Özel Dosya’da terörizmin sadece bir terör eylemi olmadığı, aynı zamanda bir iletişim eylemi de olduğu da belirtildi. Ülkelerin seslerinin fazla çıkması halinde kamuoyunun kendilerini anlayabileceği kanısının yanlış olduğunun dile getirildiği makalede doğru olanın mesajı iletmek olmadığı alıcı kitle bulmanın olduğu kaydedildi. 

Aydemir, Özel Dosya’da “Elinizde tuttuğunuz bir bombayla farklısınız, bombayı elinizde tuttuğunuzda farklısınız.” sözüyle bilişsel savaşın ehemmiyetine de dikkat çekti.