GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 18:31

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 'Beyin ve Epilepsi Pili Ameliyatları' Başarı İle Uygulanıyor

Elazığ’a ve bölge illerine kaliteli sağlık hizmetleri sunan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi çalışmalarına devam ediyor. Beyin ve Epilepsi pili takma/değiştirme operasyonları için farklı illere gitmek zorunda kalan Elazığ ve bölgedeki hastaların mağduriyetleri giderildi.   

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 'Beyin ve Epilepsi Pili Ameliyatları' Başarı İle Uygulanıyor

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde, beyin ve Epilepsi pili takma/değiştirme operasyonları güvenle uygulanıyor. Epilepsi pili ve beyin pili ameliyatları, ilaçların yeteri kadar sürede ve uygun çeşitlilikte kullanılmasına rağmen, nöbetlerin kontrol altına alınamadığı, ilaca dirençli epilepsi, ve ilaç tedavisine rağmen ilerleyen Parkinson hastalarında başvurulan bir cerrahi tedavi. Beyin Cerrahisi Kliniğinde başarı ile uygulanan, Parkinson ve Epilepsi hastalığının tedavisinde ihtiyaç duyulan beyin pili takma/değiştirme operasyonları, beyin cerrahi ameliyatları içerisinde en güvenli ameliyatlardan biridir. Ameliyat süresi ortalama 4-5 saattir. Pil ömrü tükenen hastalarda yaklaşık yirmi dakika süren kısa bir ameliyatla eski pil çıkarılıp yerine yeni pil yerleştirilebilmektedir.

 

Yirmi beş yıldır Parkinson hastası olan ve Erzincan’dan başvuran 58 yaşındaki hastaya 2011 yılında dış merkezde beyin pili yerleştirilmişti. Pil ömrü tükenmiş olan hasta şehir hastanesine başvurdu. Ameliyatı yapılan hasta yeni pili entegre edilerek takiplerinin ardından iki gün sonra şifa ile taburcu edildi.