GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 13:02   Güncelleme : 07-01-2022 13:02

Fırat Teknokent şehir için değer üretiyor

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman. F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Fırat Teknokenti ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Başkan Arslan; Fırat Teknokentin işletmelere ar-ge ve inovasyon alanında çok önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, şehrin güçlü yönü olarak öne çıktığını ifade etti.

Fırat Teknokent şehir için değer üretiyor

62 Firma ile ar-ge ve inovasyon

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman. F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, FKA Genel Sekreteri Dr.A.Vahap Yoğunlu ve KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa’ya Fırat Teknokent hakkında bilgiler veren Fırat Teknokent Müdürü Prof.D. Erhan Akın, 62 firmanın ar-ge ve inovasyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Akın verdiği bilgilerde, “20 Mayıs 2007 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla Fırat Teknokent-Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmuş ve 2009 yılında şirket kurulumunun tamamlanmasının ardından ülkemizde faaliyete geçen 21. TGB olmuştur. 80.000 m2 toplam alana sahip bölgemizin kapalı alanı 14.000 m2’ dir.

Fırat Teknokent Bölgemizde 160 Kişilik Prof. Dr. Nuri Orhan Konferans Salonu, Ön kuluçka Merkezi, Kuluçka Merkezi, 25-30 ve 50 Kişilik 3 Adet Toplantı Salonu, 30 Kişilik Akıllı Sınıf, 20 ve 38 Kişilik Bilgisayar Laboratuvarı, Kalibrasyon Laboratuvarı, 30-300 m2’lik Ofis Alanları, Fiber Optik İnternet Altyapısı, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Ofis Mobilyası Desteği, FabFırat Protoipleme Atölyesi ve kafeterya hizmetleri verilmektedir.”

 

Teknokent firmalarına ziyaretler

Teknokent ziyaretini gerçekleştiren heyet daha sonra bölgede bulunan işletme yetkililerinden çalışmalar ve ürünler hakkında bilgiler aldılar. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO’nun da ortağı olduğu ve yönetiminde yer aldığı Fırat Teknokentin ilin öne çıkan bir güçlü yönü olduğunu belirterek, bölgenin gelişim sürecinin devam etmesini görmekten mutlu olduğunu ifade etti.