GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 18:04

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE ÇALIŞAN PERSONELLERE STRES VE KRİZ YÖNETİMİ KONULU EĞİTİM

Fırat Üniversitesi Hastanesi hizmet içi eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Hastane Anabilim ve Bilim Dalları kliniklerinde görev yapan personellere yönelik stres ve kriz yönetimi konulu eğitim gerçekleştirildi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE ÇALIŞAN PERSONELLERE  STRES VE KRİZ YÖNETİMİ KONULU EĞİTİM
"

Fırat Üniversitesi Hastanesi, Psikiyatri Anabilim Dalından Dr. Sabriye ASLAN tarafından gerçekleştirilen eğitimde, krizin ne olduğu ve kriz anında neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Ayrıca stresin ayrıntılı tanımı, belirtileri ve stres anında yapılması gerekenler anlatıldı. 

Son olarak katılımcılarla beraber nefes egzersizi ve gevşeme egzersizleri yapıldı. Bu egzersizlerin kişiniz kendisini strese karşı korumasın da yardımcı olacağı vurgulandı.

ASLAN, verilen eğitimin asıl amacının personelin bilgi, beceri ve yeteneklerinin artırılması, bu sayede olaylara bilinçli bir şekilde yoğunlaşa bilmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Katta konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime kliniklerde çalıışan hemşireler ile çok sayıda personel katıldı. 

AdminAdmin