EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-05-2023 11:52

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE AZERBAYCAN MİLLİ İLIMLER AKADEMİSİ ARASINDA MUTABAKAT ZABTI İMZALANDI

Fırat Üniversitesi ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi arasında kültür, sanat ve edebiyat alanlarındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bilimsel çalışmaların artırılması amacıyla Mutabakat Zabtı imzalandı.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE AZERBAYCAN MİLLİ İLIMLER AKADEMİSİ ARASINDA MUTABAKAT ZABTI İMZALANDI

Mutabakat Zabtı Azerbaycan Milli İlimler Akademisinin Prezidenti, Nizami Gencevi Edebiyat Enstitüsünün Genel Müdürü Prof. Dr. İsa Habibbeyli ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından imzalandı.

Azerbaycan’ın umumi milli lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenmesi planlanan kültürel toplantılarla alakalı imzalanan Mutabakat Zabtının hayırlı olmasını dileyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Azerbaycan ile ilgili yapılacak olan tüm bilimsel ve kültürel etkinliklere kapı aralayacak olan bu mutabakat zabtının Türkiye Azerbaycan ilişkilerini daha da güçlendirecek olması açısından son derece önemli. Fırat Üniversitesi olarak bu konuda yapılması planlanan tüm çalışmalara destek olacağımızı ifade etmek istiyorum“ dedi.

Düzenlenen imza töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhalim Aydın, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda Arıkan, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi ve TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Veysel Karaca da hazır bulundu.

AdminAdmin