GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2022 15:34

FIRAT ÜNİVERSİTESİ, ÖĞRENCİLERİNİ CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE HEDİYELERLE KARŞILADI

Fırat Üniversitesi yaklaşık 45 bin öğrencisi 4 bini aşkın akademik ve idari personeliyle bugün itibariyle eğitim ve öğretime başladı. Tatil döneminin ardından kampüse gelen öğrencileri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, çiçek ve hediyelerle karşıladı.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ, ÖĞRENCİLERİNİ CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE HEDİYELERLE KARŞILADI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan AKPINAR, öğrencileri canlı müzik eşliğinde Üniversite giriş kapısında karanfillerle karşıladı.

Canlı müzik eşliğinde çiçek ve hediyelerle kapıda karşılanan üniversite öğrencileri de eğitim ve öğretim döneminin başlamasından ve kampüste olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek kendilerine sürpriz yaparak kapıda karşılayan Rektör Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ve üniversite yönetimine teşekkür ettiler.

Öte yandan il dışından Elazığ’a gelen Fırat Üniversitesi öğrencileri üniversite yetkilileri tarafından Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminalinde de karşılandı. Çiçeklerle karşılanan öğrenciler üniversite otobüsleriyle yurtlarına kadar bırakıldı.

Eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı bugün itibariyle başladı. Üniversitemize yeni gelen 7 bin 500 civarında öğrencimiz var. Yeni gelen öğrencilerimize başarılar diliyorum. Mevcut öğrencilerimiz de muhtemelen yazın üniversitenin ne zaman açılacağı konusunda sabırsızlanmıştır. Onlara da hoş geldiniz diyorum” dedi.

Öğrencilerin kısa sürede Üniversiteye adapte olmaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Rektör GÖKTAŞ, “Üniversitemiz genel olarak çok huzurlu, eğitim ve öğretim kalitesi yüksek. Yeni gelen arkadaşlarımızın da kısa sürede üniversiteye adapte olacaklarına inanıyorum. Biz bu konuda öğrencilerimize oryantasyon eğitimlerini yapacağız. Bu sene ilimizde barınma konusunda her hangi bir sorun olmadı. Fırat Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler bugün itibariyle ders başı yaptı. Kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin